KLUGER’ın start alan ilk tayı kazandı…

Türkiye Jokey Kulübünün 2021 aşım sezonu öncesi Japonya’dan transfer ettiği aygırlardan Kluger (King Kamehameha – Addicted, Kingmambo), aygırlık kariyerine başarılı bir başlangıç yaptı.

Kluger

Çim pistte G2 Yomiuri Milers Cup ve G3 Lord Derby Challenge Trophy galibi olan ve G1 Longines Queen Elizabeth Stakes’te efsane kısrak Winx’in arkasında ikinciliği bulunan 2012 doğumlu aygırın, ülkemizdeki ilk jenerasyon tayları içerisinde start alan ilk tayı olan Hızlı Gör (2y dd Kluger – Aslan Melek, Lion Heart), Adana’da 1100 metre kum pistte start aldığı Şartlı-2 mücadeleyi 1‘10”93’lük derecesi ile 13 boy önde kazanarak, ikinci startında maidene veda etmiş oldu.

Kluger’ın bu sene start alması beklenen 2 yaşlı 47 yavrusu bulunuyor.

News Reporter

4 thoughts on “KLUGER’ın start alan ilk tayı kazandı…

  1. “Start alan ilk tayı ikinci startında kazanmış”
    Biraz karışık olmuş ama bu durum başarıyı gölgelemez
    İnşallah ülkemiz aşçılığına yıllarca başarıyla hizmet eder.
    Güzel gelişmeler bunlar

  2. Baba hattında kingmambo olması önemli nureyevle guzel bi eslestirme olmus, daha sonra babasının anne hattında try my Best ila adeta taçlandırilmis. Anne hattına gelirsek diktat görüyoruz ki bir warning oğlu daha sonra almanların ünlü aygırı surumu yu görüyoruz. Bütün bunların ışığında orta sınıf bir aygır diyebiliriz. Özellikle kısraklarını kollamak lazım. Tabi buradan önemli olan hangi kısraklara çekileceği. Woodman hattı cozzene hattı habitat hattı gibi hatların kısraklarina çekilirse şampiyon adayı safkanların çıkması kaçınılmaz olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir