KOCA SEYİD çıkışını sürdürüyor…

16 Eylül 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2200 metre sentetik pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-6 Vala Sidar koşusunu, Mehmet Çavuş’un sahibi olduğu, Abdullah Gündoğan tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Nedim Köçken’in yaptığı Koca Seyid (5y da Smart Robin – Red Bird, Fantastic Fellow) jokeyi Akın Sözen ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Winner Man (Win River Win) elde ederken, Grey Kurt (Perfecto) üçüncü, New World (Victory Gallop) dördüncü, Influencer (Dr Fong) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Sezon başı formunu buldu…

Yaz sezonuna Mayıs ayında başlayan Koca Seyid arka arkaya kazandığı üç koşu ile sezona çok iyi başlangıç yapmış, sonrasında Kv-8 A.Yücel Birol koşusunda bekleneni veremeyen safkan sonraki üç koşusunda tatminkar sonuçlar elde ederken formunu yeniden yükseltmeye başladığını H-21 Bakırköy Kaymakamlığı koşusu galibiyeti ile göstermişti. Vala Sidar Koşusuna formda ve moralli giren safkan bugün ilk kez buluştuğu son günlerin formda jokeyi Akın Sözen idaresinde yarış içerisinde iyi yer tutarak düzlükte yaptığı atakları ile galibiyete ulaşırken sezon başı formunu tekrar bulduğunu göstermiş oldu.

New World’ün 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Grey Kurt liderliği aldı. İkincilikte Influncer daha sonra Yavuzum ve Koca Seyid sırası ile 2000-1800 startları geçildi. 1600’de Grey Kurt 3-4 boy farklı liderliğini korurken yine ikincilikte Influencer, daha sonra Yavuzum, Koca Seyid ve Megaloman sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Grey Kurt liderliğini korurken ikincilikte Influencer üçüncülüğe Megaloman ve Koca Seyid ikilisi girerken daha sonra Yavuzum ve Winner Man şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Grey Kurt halen lider, Influencer yine takipte arkasında Koca Seyid şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Grey Kurt’un dışından gelen Koca Seyid liderliği aldı. 200’e doğru Koca Seyid lider, içerde Grey Kurt’un ve gerilerden Winner Man’in atakları görüldü. Bu ataklardan etkilenmeyen Koca Seyid 1,5 boy farkla ve 2’17″98 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Koca Seyid (Akın Sözen)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir