Mehmet Akar Koşusunu KOCA SEYİD kazandı…

04 Ocak 2023 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-6 Mehmet Akar koşusunu, Mehmet Çavuş’un sahibi olduğu, Abdullah Gündoğan tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Hayri Yıldırım’ın yaptığı Koca Seyid (6y da Smart Robin – Red Bird, Fantastic Fellow) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Anadolu Şahini (Luxor) elde ederken, Dame Time (Victory Gallop) üçüncü, Ganando Solo (Church Pictures) dördüncü, Grey Kurt (Perfecto) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İlk buluşmada gelen kupa…

Geçtiğimiz yılı A2 koşu üçüncülüğü ile kapatan Koca Seyid ilk kez buluştuğu jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde koşuyu orta grupta takip edip düzlükten sonra ortadan yaptığı ataklarla kazanmayı başarırken yeni yıla da galibiyetle başlamış oldu.

Ganando Solo’nun 2 boy, Grand Forever’in 3 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Grey Kurt liderliği alırken ikinciliğe Dame Time girerken daha sonra Koca Seyid ve Anadolu Şahini sırası ile 1800 startı geçildi. 1600’de Grey Kurt liderliğini korurken yine ikincilikte Dame Time arkalarında Koca Seyid ve Anadolu Şahini şeklinde 1400 startı geçildi. 1200’de Grey Kurt halen lider, Dame Time yine takipte daha sonra Koca Seyid ve Ganando Solo sırası ile 1000 startı geçildi. 800’de Grey Kurt lider, Dame Time yine ikincilikte daha sonra Ganando Solo ve Koca Seyid şeklinde 600’e gelindi. Grey Kurt’un liderliği, Dame Time’ın onu takibi ile düzlüğe çıkıldı. 400’de Grey Kurt ve dışındaki Dame Time arasındaki mücadeleye Koca Seyid onun dışından da Anadolu Şahini’nin atakları görüldü. 200’den sonra Koca Seyid ve Anadolu Şahini arasında mücadele başladı. Sonlarda rakibine hakim olan Koca Seyid 2 boy farkla ve 2’10”18 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Koca Seyid (Özcan Yıldırım)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir