Kocakaya’dan bir birincilik daha… Amerika’da işler iyi gidiyor!

Eşi ve çocukları ile birlikte Kasım ayında Amerika’ya giderek Newyork’a yerleşen şampiyon jokey Gökhan Kocakaya, Birleşik Devletlerdeki ikinci yarışını da kazandı.

Başarılı jokey, Amerika’daki menajeri Rudy Rodriguez’in antrene ettiği Bustin Shout isimli safkanla 4 Ocak 2024 Perşembe günü start aldığı 25.000 $ birincilik ikramiyeli Clamining mücadeleyi sonlardaki etkili sprinti ile kolay bir şekilde kazanmayı başararak kariyerinin ilk birinciliğini elde etmişti.

26 Ocak 2024 Cuma günü Aqudeuct’ta bir at binen Kocakaya, Kantarmacı Ailesine ait Critical Threat (Mshawish) isimli 6 yaşındaki safkanla 35.000 Dolar ikramiyeli ve 1400 metre mesafeli Satış koşusunu kazanarak, Amerika’da bu seneki 7’inci startında 2’inci kez finiş çizgisini önde geçmesini bildi.

TDN röportaj yaptı…

Başarılı binişi ve kısa sürede kazandığı yarışlarla kendini göstermeyi başaran Kocakaya ile dünyaca ünlü at yarışı sitesi TDN (Thorougbfred Daily News) ile bir röportaj gerçekleştirdi.

TDN yaptığı röportaja “Türkiye’nin Önde Gelen Binicisi Gökhan Kocakaya New York’ta Başarılı Olmak İstiyor” başlığını attı.

Başarılı jokey Bill Finley’in gerçekleştirdiği röportajda “Burada yeniyim. En iyi atlara binmeyi beklemiyorum. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Ama en alttan başladığımı biliyorum. İşimi yavaş yavaş inşa edeceğimi düşünüyorum.” dedi.

Röportajın devamını aşağıdaki linki tıklayarak okuyabilirsiniz.

Gokhan Kocakaya, Leading Rider in Turkey, Looking to Make It In New York

 

News Reporter

12 thoughts on “Kocakaya’dan bir birincilik daha… Amerika’da işler iyi gidiyor!

 1. Oraya daha yeni gitmiş, kendisinin de dediği gibi en alttan başlamış. Buna rağmen at yarışı patronlarından biri olan ABD gibi bir ülkede yedi yarıştan ikisini kazanmış. Bu hiçte küçümsenmeyecek büyük bir başarıdır.
  Büyük yarışlarda da aynı başarıyı gösterecek yetenek ve isteğe sahip olduğu için daha çok başarılarını göreceğimizi umuyorum.

  1. Yani 25.000 $,iki yaRiş kazanmış…bu kadar zaman Türkiye de kalsaydı milyonlar kazanmıştı.. bir şeyler var ama…
   Call for victory ve long runner ka koştuğu ve aldığı (Ya da almak zorunda kaldığı dereceleri)unutmadık!!!!

 2. Başarı öyle kolay gelmiyor. Adım adım yükselerek ve zor yollardan geçerek geliyor. Kocakaya bunun bilincinde. Umarım devamlı ve sürekli olur. Tebrikler 👍👍👍 Daim olsun 👍👍👍

 3. 27.01.2024 yarışlarında bir birincilik daha alarak birincilik sayısını 3 e çıkardı.

 4. bır karataş fanı olarak tebrik ediyorum kocakayayı , ortiz kardeşler,saez,gaffolıone,dettori,smıth,espınoza,velasquez,prat,castellano,lopez,alvarado gibi jokezlerın oldugu ülkeye gıdıp jokezlıge sıfırdan baslamak cesaret ıster, kendıne güvenmese bunu zapmaz.su ana kadar kendısıne verılen atlara bakıldıgında oldukca basarılı , bazen senden daha basarılı olanların yanında dahada gelıstırırsın , bu iş rekabet ortamında olur .umarım cok daha basarılı olur . bu arada editörlere bır kızgınlıgımız var , yarıs dergisi olarak halis karataş hakkında hiçbir haber yapmamanız gercekten düşündürücü . eger bıraktıysa yazabilirsınız yada dönecek mı ne zaman dönecek gibi . türkıyenın gelmış geçmiş en ıyı en prosfosyonel en basarılı jokeyini bir cırpıda unutmanız bence yakısmıyor..umarım bır haberle gönlümüzü alırsınız karatas fanları olarak

 5. sayın editör belki yazdıgım sizi üzmüş olabilir fakat bır haber yapılmalı karataş hakkında , türkıyenın en ıyi atcılık ve yetıstırıcılık sıtesıne bu yakısır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir