Kökbudak Kupası ALBERTO’nun…

Çok sayıda başarılı safkanı yetiştiren ve koşan, Konya Ereğli’li unutulmaz atçılardan merhum Halis Kökbudak anısına 19 Ocak 2020 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromunda koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus KV-6 koşuyu, Müthiş Ölçer’in sahibi, Şemsi Ağırtaş’ın yetiştiricisi ve İbrahim Bekiroğulları’nın ise antrenörü olduğu Alberto (5y aa Dr Fong – Kınalı Yörük, Always A Classic), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Alberto (Özcan Yıldırım)

6 Safkanın katılımı ile 1400 metre kum pistte koşulan 63.500 TL birincilik ikramiyeli koşuda son düzlüğe en geride çıkan Alberto, bütünleştiği jokeyi ile sonlarda farkı açarak 1’26”31’lik derecesi ile rahat bir birinciliğe imza attı. Babafırat (Victory Gallop) bu kez kalitesine yakışır bir performans sergilediği mücadeleden ikincilikle ayrılırken, bu safkanın bir burun gerisinde sonlarda jokeyinin erken enseye bastığı Spartacus (Mountain Cat) üçüncü, onun da 1.5 boy arkasında Sumelhan (Sports Hero) dördüncü oldu.

25’inci startında 10’uncu kez finiş çizgisini önde geçen Alberto, kariyerinin 3’üncü Kısa vade galibiyetine imza attığı mücadelede, Adana kum pistindeki 6’ıncı birinciliğini elde ederken, kazancını da 864.205 TL’ye yükseltti.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir