KÖKBUDAK Kupası HAS YAĞIZ’ın…

Merhum atçı ve yetiştirici Halis Kökbudak adına 20 Ocak 2019 Pazar akşamı Adana Yeşiloba Hipodromu’nda düzenlenen KV-6 koşuyu, Abdullah Yalçın‘ın sahibi, Kaplan Canan Kendir’in yetiştiricisi ve Adem Güven’in antrenmrü olduğu Has Yağız (5y da Yonaguska – Gülayabla, Royal Abjar) jokeyi Ahmet Çelik ile 1400 metre kum pistte 1’26”43’lük bir derece gerçekleştirerek kazandı.

Güzel bir bekleme yarış yapan ve düzlüğün başında bir süre yol bulmakta zorlanmasına rağmen jokeyinin içeriyi tercih etmesi ile bir anda yüklenip rakiplerine kısa bir süre içerisinde hakimiyet kurarak kolay bir galibiyete imza atan safkan, kariyerinin 32’inci startında 9’uncu birinciliğine imza atarken, aynı zamanda kazancını da 591.900 TL’ye yükseltti.

Baştan sona güzel bir mücadeleye sahne olan yarışta ikinciliği günün başarılı isimlerinden Maktayman(Kaneko) elde ederken, koşudan Down Town (Rip Van Winkle) üçüncü, Sumel Han (Sports Hero) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Koşunun ardından düzenlenen kupa töreninde, koşuyu kazanan atın sahibi adına Kaplan Kendir‘e kupasını merhumun torunu Halis Kökbudak verdi. Törende ayrıca, Mehmet Mert Kökbudak, Kaplan Kendir’e bir buket çiçek hediye etti. Törene, Adana Hipodrom Müdürü Feyyaz Bora Güralp ile davetliler de katıldı.

HALİS KÖKBUDAK

Halis Kökbudak, 1932 yılında Konya’nın Ereğli ilçesinde doğdu. Küçük yaşlardan itibaren, ailesine ait çiftlikte atçılığa başladı ve hayatı boyunca Türk atçılığına hizmet etti. Arslan, Hürkont, Semiha1, Burçak ve Özal Bey gibi birçok şampiyon tayını yarış sahalarına kazandıran Kökbudak,  30 Kasım 2005 tarihinde vefat etti. 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir