Nurettin Güven’den İstanbul’da Duble Altılı…

1.KOŞU: Uzun aradan sonra Ankara ve Bursa’da yarışlar görerek açıklarını hızla gideren Storm Black, uygun rakipler arasında kuponlara öncelikli işaretlenmeli. Her geçen gün artan bir kondisyona sahip Baron Setrak ile iştirak ettiği son koşularında tatminkar sonuçlarla ayrılan Out Of The Dark hatalardan istifade edeceklerdir.


2.KOŞU: Gayet güzel bir mücadele örneği sergilediği son 1600 metrelik çim yarışını yakın aralarla 3.tamamlayarak hızla istenilen seviyeye ulaşan Dragon Born, sıhhatli idman görünümü ve grubun uygunluğuyla kuponlara öncelikli yazılmalı. Bu tip mesafelerde iştirak ettiği son koşularında üstün bir performans ortaya koyan Baba Dallas, muhafaza ettiği güzel durumuyla kuponlardaki yerini muhakkak almalı. Cumartesi günkü 400/23.9 R düzlük sprintinde oldukça istekli gördüğüm Ender Man ile kısa bir süre dinlendirilen Captains Key fazlaca ihmale gelmezler. Son koşularına nazaran daha elverişli rakipleri bulan Kafkas Beyi, kötü gidişatta dur diyebilir. Gücü oranında ters koşabilen Huma Sultan, bomboş kilosuyla günün tatlı sürprizini gerçekleştirebilir.


3.KOŞU: Sabırlı bir bekleme yaptığı Ankara’daki son G1 çim yarışında, düzlükten sonra artırdığı ataklarıyla 300’den sonra aldığı liderliği fotoya kadar koruyarak 1.17.65’lik derecesiyle kazanmayı bilen Aegean Finale, eksiksiz hazırlıkları ve 5’te 4 yaptığı binicisi idaresinde kaldığı yerden devam etmeye çalışacaktır. Tayı ufak bütçeli kuponlara tek olarak öneriyorum. Adeta bütünleştiği pilotunu bulan Roberta Mia ile pisti bu kez çok daha iyi tanıyacak olan Denso favorinin eksiklerinden yararlanacaklardır.


4.KOŞU: Koşunun her metresinde rakiplerine hakim olduğu son G3 1500 metrelik sentetik pist yarışını 1.40.55’lik derecesiyle kolay ve gösterişli kazanan Kervantay, ısrarlı binicisi ve muhafaza ettiği mükemmel formuyla yine çok şanslı durumda. Bu tip mesafeleri çok daha iddialı koşabildiğini altını çizerek belirtmek istediğim Aryaliva, ciddi rakipleriyle arasındaki kilo farkını en iyi şekilde lehine çevirecektir. Ufak tefek sıkıntıları giderilen ve Bursa’da tamamladığı çalışmaları kusursuz Tuncer, dinçlikle beklentilerin çok üzerinde bir sonuçla ayrılabilir. Hızla eski günlerine dönmeye başlayan Karamustafa ile gününde olduğu zaman rakip tanımaksızın başarılı koşabilen Oğuzboylu gözden uzak tutulmamalı. Kazanarak moral bulan Yeltay ve kolay kolay tabeladan düşmeyen Alderamin geniş kuponlara eklenerek bu ayak kapatılabilir.
5.KOŞU: Startla birlikte ön tarafta iyi bir tempo kurduğu geçtiğimiz haftaki 1900 metrelik çim startında, mesafenin kendisine uzun gelmesinden dolayı sonlarda istenildiği gibi artıramayarak Crafty Girl’e az farkla boyun eğen Water Lily, Perşembe günkü 800/50.4 – 400/24.6 R galobundaki istekli görünümüyle bir hayli beğenimi kazandı. Kantarmasını iyi okuyan binicisi ve dişine göre rakipler arasında başarılarına bir yenisini ekleyeceğine inandığım safkanı günün teki olarak öneriyorum.


6.KOŞU: İştirak ettiği son 2400 metrelik G1 Gazi Koşusunda, yarış içerisindeki yerini çok geç bulmasından dolayı sonlardaki kuvvetli atakları ancak kendisine 2.lik getiren Real Runner ve yine aynı koşunun galibi Burgas uygun kilolarıyla ilk etapta değerlendirmeye alınmalı. Yarış seçilerek koşturulan ve üst üste kazandığı koşuları enfes Uğurbey, sertleşen rakiplere rağmen hatalardan en iyi şekilde istifade edecektir. Ankara’da tamamladığı hazırlıkları oldukça parlak Powerman ile uzun galobunu beğendiğim Zafer Ateşi kollanması gereken diğer şanslı isimlerdir.


7.KOŞU: İstanbul’da pist ve mesafede katıldığı tek sınavını 1.35.34’lük derecesiyle kazandığı gözlerden kaçmayan Vector, devam eden formu ve başarılı binicisiyle kuponlara öncelikli işaretlenmeli. Grubun formda isimlerinden Tractor ve yükselişini sürdüren Ice Breaker en küçük bir hatayı affetmezler.


8.KOŞU: Yine bu rakipler arasında katıldığı son G1 1600 metrelik çim sınavında, fotoya yakın binicisinin teşviklerine aynı güzellikle karşılık vererek kazanmayı bilen Call To Victory, kalitesi kesinlikle tartışılmaz şampiyon safkan Long Runner ile birlikte sahaya çıkıyor. Eküri desteğini en iyi şekilde değerlendirecek olan ahırdaşları ufak bütçeli kuponlara tek yazabilirsiniz. 1200/1.15.7 – 1000/1.01.3 – 400/24.3 R galobunu çok beğendiğim Alihan, istim üzerine getirilen Vernezza ile dinçlik yarışlarını seven Yamanlarbeyi ekürilere rakip olmaya çalışacaklardır.


9.KOŞU: Yarış yaşamına bu koşu ile başlayacak tüm tayların ayakları düz bassın. Ciddiyet kazandırdığı çalışmalarında çok farklılaşan Anatolian Surprise, orijin olarak yatkın olduğu piste kuponlara öncelikli işaretlenmeli. Grubun en hazır ve pişkin isimlerinden biri olan Dollar Man ile oldukça düzgün bir eşkale sahip Astralabon kollanması gereken diğer şanslı taylardır. Uzun galobu ve son sprinti ışıltılı Gaziusta ve ayağına çok çabuk bir isim olan Per Incanto sağlam kuponlarda bulunması gereken diğer şanslı isimlerdir.


6’LI GANYAN TAHMİNİ:

1.AYAK: 2-3-4

2.AYAK: 5-2-4-3-1-7

3.AYAK: 1 // 6-4

4.AYAK: 5-7-6-1-2-3-4

5.AYAK: 4

6.AYAK: 10-9-6-4-7

1. 6’LI GANYAN (3/2/1,2,5/4/4/7): 281 TL
6’LI GANYAN TAHMİNİ:

1.AYAK: 5-7-6-1-2-3-4

2.AYAK: 4

3.AYAK: 10-9-6-4-7

4.AYAK: 5-4-3

5.AYAK: 4 // 1-9-10

6.AYAK: 9-4-1-7-8

2. 6’LI GANYAN (4/4/7/4/4,5/4): 1.162 TL 


Not: Sitemizde yapılan tahminler tamamen amatör bir anlayışla hazırlanmaktadır. Tahminleri yayınlanan kişilerle sitemiz arasında profesyonel bir iş ilişkisi yoktur.

@ Kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir