Kraliçe II. Elizabeth Koşusunda zafer bu sene de ARACI Ekürisi’nin!

1971 yılında Kraliçe’nin ziyareti vesilesiyle ilk kez düzenlenen ve günümüze kadar kesintisiz devam eden Uluslararası Kraliçe II. Elizabeth Koşusu, 6 Ekim 2018 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda koşuldu. G2/ULS sınıfındaki koşuyu, geçtiğimiz yıl Miss Planet isimli dişi tayıyla bu koşuyu kazanan Vefa İbrahim Aracı’nın sahibi ve yetiştiricisi, Caner Akgül’ün ise antrenörü olduğu Mine Of Fire (Native Khan – Scarce Dancer, Lion Heart) jokeyi Ayhan Kurşun ile 1400 metre çim pistte 1’24”26’lık bir derece gerçekleştirerek kazandı.

MINE OF FIRE (Ayhan Kurşun)

Yarış hayatına üst üste kazandığı iki yarışla başlayan ve henüz ikinci startında G2 galibiyeti elde eden Mine Of Fire, sonrasında G3 I.İnönü koşusunda ikinci ve G1 Karayel koşusunda dördüncü olmuş, ardından 2 ay kadar start almamıştı. Kraliçe II.Elizabeth Koşusu galibiyeti ile kariyerinin 5’inci startında 3^üncü birinciliğini ve ikinci Grup koşu birinciliğini elde eden safkan, kazancını da 643.000 TL’ye yükseltti.

Sezonun flaş taylarından G1 Karayel Koşusu galibi Padre Padrone (Thewayyouare), son 200’de sahneye çıktıpı yarışta etkili son sprinti ile ikinciliği elde ederken, mücadeleden başarılı bir performans sergileyen taylardan King Of Tatvan (Hakeem) üçüncü, sezonun çok start alan isimlerinden G2 Tay Deneme Koşusu galibi Bold Boy (Coşkunağa) da dördüncü olarak ayrıldı.

Koşudan hemen sonra Şeref Tribünü’nde gerçekleştirilen kupa töreninde, kazanan atın sahibine vekaleten Pınar Aracı’ya kupasını İngiltere Büyükelçisi Dominick Chilcott verdi.

Törene, TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya, eşi Şeyda Kaya, TJK Asli Üyeleri İnci Özdemir ve Mete Aysal ile davetliler de katıldı.

Kraliçe II Elizabeth Koşusu Kupa Tönrei 2018

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir