Kraliçe’den etkileyici geri dönüş…

9 Haziran 2024 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2200 çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarına mahsus G3 Ahmet Cemal Kura koşusunu, Mert Ali Karabulut’un sahibi, Berdan Yerlikaya tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Erdal Akyavuz’un yaptığı General Briella (4y kk General Quarters – Smart Angel, Fast Company) jokeyi Mehmet Akyavuz ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Estimate (Smart Robin) elde ederken, Hard Off Hüsne (Luxor) üçüncü, Splendid (Luxor) dördüncü, Pranayama (English Channel) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Beyaz bayrak-ayna yaptı…  

Son startı olan Kv-8 Hasan Adalı koşusunda beklenen performans gösteremeyen General Briella, kendisi ile bütünleşen jokeyi Mehmet Akyavuz idaresinde çıkışla birlikte koşunun liderliğini alıp son düzlüğe de önde çıktı ve yol boyunca rakiplerinin tüm ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek bir beyaz bayrak-ayna birinciliğe imza atarken aynı zamanda kötü gidişata da son vermiş oldu.

News Reporter

3 thoughts on “Kraliçe’den etkileyici geri dönüş…

  1. Çok büyük kısrak uzun kısa çim kum sentetik demeden aralıksız şehir şehir gezerek her yerde kazanıyor. Her ne kadar sahipleri neyse.

    1. Sahipleri, atın gerçek performansını bilmiyor, biraz da aç gözlüler.at dişi at erkeklerle koşturup üzmeyeceksin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir