Kraliçe’nin Kupasını ‘Kralın Adamı’ kazandı…

12 Ekim 2019 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda koşulan ve 1971 yılında Kraliçe’nin ziyareti vesilesiyle ilk kez düzenlenip günümüze kadar kesintisiz devam eden G2/Enternasyonal Kraliçe II. Elizabeth Koşusunu, Adem İpek’in sahibi ve yetiştiricisi, Ömer Alaçam’ın ise antrenörü olduğu Kingsman (2y de Popular Demand – Fluent, Ultramar), jokeyi Hışman Çizik ile kazandı.

2 Yaşlı 8 safkanın katılımı ile 1400 metre çim pistte koşulan 238.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda son virajı arka grupta dönen Kingsman, özellikle son 300’den itibaren etkili hale gelmeye başlayan güçlü atakları ile finişe yakın rakiplerini yakaladı ve son metrelerde başa baş mücadele ettiği dişi rakibini geçerek 1’23”32’lik derecesi ile birinciliğe uzandı. Koşuyu ekürisi ile hızlandırmaya çalışan Prior (Victory Gallop) çok başarılı koştuğu mücadeleden burun farkı ile ikinci olarak ayrılırken, bu safkanın bir boyun gerisinde 2’de 2 yaparak bu yarışa gelen Florida Coast (Lemon Drop Kid) üçüncü, onun da 1 boy ardında Birolağa (Deha) dördüncü oldu.

Kingsman (Hışman Çizik)

4’üncü startında 2’inci kez finiş çizgisini önde geçen Kingsman, kariyerinin ilk Grup koşu galibiyetine imza attığı mücadelede çim pistteki 2’inci birinciliğini elde ederken, kazancını da 320.100 TL’ye yükseltti.

Kraliçe II Elizabeth Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir