KREACHER’dan kariyer rekoru: 1’33″75…

TJK Yönetim Kurullarında görev yapmış, at sahibi ve yetiştirici Hücum Tulgar anısına 4 Ekim 2019 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus KV-8/S Koşuyu, Vefa İbrahim Aracı’nın sahibi ve yetiştiricisi, Emre Alan’ın ise antrenörü olduğu Kreacher (6y da Dehere  – Aces Dancing, Big Shuffle), jokeyi Gökhan Gökçe ile kazandı.

5 Safkanın katılımı ile 1600 metre çim pistte koşulan 94.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda, kantarmasını sevdiği başarılı jokeyi ile 1’33”75 gibi kariyerinin bu mesafedeki en iyi derecesini sergileyen Kreacher, düzlükte dış kulvardan yaptığı düzgün sprinti ile yarım boy farka rağmen zorlanmadan birinciliğe uzandı. Yeni sahiplerinden bir kez daha başarılı bir performans sergileyen After Forever (Luxor) mücadeleden ikincilikle ayrılırken, bu safkanın boyun farkla arkasında hücumda geciken Katma Değer (Win River Win) üçüncü, onun da 3 boy gerisinde Jettay (Luxor) dördüncü oldu.

Kreacher (Gökhan Gökçe)

41’inci startında 13’üncü kez finiş çizgisini önde geçen Kreacher, kariyerinin 8’inci Kısa Vade galibiyetine imza attığı mücadelede 1600 metre çim pistteki 6’ıncı birinciliğini elde ederken, kazancını da 1.778.030 TL’ye yükseltti.

Hücum Tulgar Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir