Kubilay koşusunda zafer DRAGON FIRE’ın…

17 Aralık 2023 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G3 Kubilay koşusunu, Engin Ateşler’in sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Mehmet Bulut’un yaptığı Dragon Fire (3y de Torok – Happy Valentine, Thewayyouare) jokeyi Akın Sözen ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Delawera (General Quarters) elde ederken, Dems Victory (Victory Gallop) üçüncü, Jefe De Jefes (Papa Clem) dördüncü, Vaiz (Mendip) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

İlk buluşmada gelen Grup zaferi…  

Son startı olan Kv-8 mücadeleden birincilikle ayrılan ve bu pistte ilk defa çıkacağı mesafede nasıl bir sonuç alacağı merakla beklenen Dragon Fire, bugün ilk kez buluştuğu jokeyi Akın Sözen idaresinde koşuyu gerilerde takip edip, düzlükten sonra içten yaptığı ataklar ile önde kaçan Delawera’ı son metrelerde yakaladı ve fotoda rakibini baş farkı ile geçerek bu yılki ikinci grup galibiyetine imza atmış oldu.

News Reporter

3 thoughts on “Kubilay koşusunda zafer DRAGON FIRE’ın…

  1. Bravo Vedat Abiş aynen böyle devam!!! Birincilik yolunda herşey mübah nasıl olsa dur diyen yok sana!!! Bir tebrikte komiserlere, yarın bu pistte millet birbirini yikarsa cezayı yapistirmayin hemen nasılsa Vedata ihtarı verdiniz geçtiniz!!! Tebrikler Akın Sözen tebrikler Dragon Fire…Faule rağmen kazanmayı başardınız….

  2. Akını tebrik ediyorum.!!!Kamçı sopa ile 3 yaşında daha yolun başında olan Dragon Fire yi sucuk pastırma yaparak bu pistte aklı sıra yarış kazandı.Atın canı çıktı,bir daha yarış kazamaz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir