Küllerinden doğan BABA DALLAS…

25 Mayıs 2024 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G2 Adnan Menderes Koşusunu, Mustafa Gürcü’nün sahibi olduğu, Faruk Ateş tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Hüseyin Karataş’ın yaptığı Baba Dallas (6y da Justenuffhumor – Demi Lopez, Luxor) jokeyi Hışman Çizik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Mountain (Halicarnassus) elde ederken, Grasyas (Lion Heart) üçüncü, Black Lion (Sidney’s Candy) dördüncü, Emil Kurjak (Luxor) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Kariyerinin ilk grup galibiyeti…  

Bir hafta önce İstanbul’da Kv-22 Mehmet Yavuz Yılmaz Koşusunu kazanarak bu yarışa oldukça moralli ve iyi durumda gelen Baba Dallas, aradan sonra tekrar birlikte olduğu son günlerin formda jokeyi Hışman Çizik idaresinde koşuda önde giden Grasyas’ın hemen dışında konumlanıp son düzlüğe de ikinci sırada çıktı ve 300’den sonra liderliği alıp sonlarda içinden gelen Mountain’e direnerek kariyerinin ilk Grup birinciliğine imza atmış oldu.

News Reporter

7 thoughts on “Küllerinden doğan BABA DALLAS…

  1. Açık yarışlar hiç bu kadar kötü olmamıştı. Handikap atları gelip grup yarışlarında tabela yapıyor kimisi ise kazanıyor. Atçılıkta gelinen nokta bu maalesef.

  2. Kazanana tebrikler ama Grasyas yarış gördü bir daha ki yarışında grup fark etmez fotoyu önde geçer.

  3. Eski yarisseverler iyi hatirlar bursa da kisbibagnum diye at gelmisti murat gunduzeli ile gunlerce konusulmustu 80 ganyan vermisti artik bunlar normale dondu cunku ikramiyelerin cazibesi yok ve buyuk oynayanlari kaybetmemek icin asiri surprizler geliyor dusunsenize 2000 tl lik altili yapiyorsunuz 100 tl aliuorsunuz bu sacmaliklar oldukca buyuk oynayanlari oyunda tutmak icin suprizler hep olacak kucuk oynayanlarda yem olmaya devam edecek

  4. İsim acaba Dallas dizisinden mi geliyor merak etmedim değil. Bizim kuşaktan olanlar bilirler, bütün dünyada büyük etki yapmış sezon finallerinde sanki sokağa çıkma yasağı varmış gibi herkesin ekran başına kilitlendiği zamanlardı. Dizi tarihinin belki de en etkili kötü karakteri Jeyarı kimsenin unutmasına imkan olmadığını düşünüyorum. Bu yarış için sadece bunları yazabiliyorum. Çünkü kalite yerlerde. Burgası o da zorlayarak dışarıda tutuyorum, İngiliz atçılığı belki de tarihinin en kötü zamanlarını geçiriyor. Aslında Denizefeyi dışarda tutarsak aynı kelimeler Arap atçılığı için de geçerli. Jokeyler kötü, atlar kötü, organizasyon kötü, hakemler kötü, at eğitim altyapısı kötü vs vs. Peki iyi olan hiçmi birşey yok.? Var mı ?

  5. 7 koşu önce sahibi tarafından begenilmeyip 2 iphone parasına satılan babadallas bir hafta önce kv kazanıp bir hafta sonra
    gr2 yi zorlanmadan kazaniyorsa atçılığımız bitti okeye dönüyor demektir

  6. Araplarda da İngilizlerde de net bir geri gidiş var….2 3 seneye zor toparlanır jenerasyonlar…Kazanana tebrikler tabi…

  7. Eski şampiyon dediğiniz atlar şimdi olsa her yarışı kazanır yanlış.Tabiki kazacaklarıda olurdu.Sorun Dünya atçılığı ilerliyor bizimki emekliyordu şu an itibariyle ama.Şampiyonlar gelecek.Müthiş aygırlar geldi kısrak kalitesi bir tık daha iyi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir