Kum pistin şampiyonu emekliye ayrıldı!

1 Haziran 2014 tarihinde Bursa’da başladığı yarış kariyerinde bugüne dek 76 kez start alıp kum pistte 32, çim pistte ise 1 olmak üzere toplam 33 birincilik elde ederken, 3’ü G1 olmak üzere 25 Grup yarış ve 5.514.195 TL ikramiye kazanan Yılmabaşar (Tamerinoğlu – Seyyare 55, Taşkent) emekliye ayrıldı.

Son olarak 29 Haziran 2019 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda koşulan KV-8 mücadelede start alan Serkan Yıldızhan’a ait safkanın, yıl sonunda aygırlık belgesi alacağı ve 2020 yılında hara yaşantısına başlayacağı öğrenildi.

Yılmabaşar (Halis Karataş)

TAMERİNOĞLU temsilcisi…

Yılmabaşar’ın babası şampiyon safkan Tamerinoğlu’dur. Yarış hayatı büyük başarılarla dolu olan safkan 71 kez start almış ve 23 birincilik elde ederken 2.532.360 TL kazanç elde etmiştir. Şampiyon safkanın kariyerinde 5 G1 birinciliği bulunmaktadır. İlk tayları 2009 yılında start almaya başlayan aygırın bugüne dek 120 yavrusu start almış, bunların 94’ü yarış kazanmış ve aygırın yavruları 41 Milyon TL’nin üzerinde hasılat yapmıştır. 23 Black Type temsilcisi bulunan Tamerinoğlu’nun en çok ikramiye ve yarış kazanan yavrusu Yılmabaşar olup diğer başarılı yavrularından bazıları; Yalnızefe, Batmanaslanı, Serdümen, Enderefe, Dedesabri, Başkaynak ve Şahinter’dir.

Yılmabaşarı’ın babası Tamerinoğlu

ENDEREFE ile ana-baba bir kardeş…

Yılmabaşar’ın annesi yavruları bugüne dek 129 yarış kazanıp 11 Milyon TL’nin üzerinde kazanç elde eden Seyyare 55 (Taşkent)’dir. Tamerinoğlu isimli aygırdan daha önce Enderefe ve Dede Sabri gibi Yılmabaşar’ın çok başarılı öz kardeşlerini doğuran kısrağın, Babanur, Batuhanbey, Uslubey ve Bikeç gibi başarılı başka yavruları da bulunmaktadır.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir