Kum pistte bir G1 Markası; BOSPORUS…

Yarış kariyeri boyunca 11’i Grup olmak üzere 19 yarış kazanan ve haraya alındıktan sonra 2004 yılında doğmaya başlayan yavruları ile önemli başarılara imza atıp 2019 yılında 24 yaşında yaşamını yitiren Bosporus (Night Shift – Rain Again, Relko), ölümünün üzerinden dört sene geçmiş olmasına rağmen G1 seviyesindeki yarışlarla hala gündemde kalmaya devam ediyor.

2011 yılında Anafartalar Koşusunu kazanan Belmont isimli yavrusu ile ilk G1 başarısını yaşayan ve sonraki senelerde TJK haralarında görev yapmamış olması ve azalan çekim sayıları nedeniyle bu seviyede başarıları yakalamayan aygır, son yıllarda temsilcilerinin özellikle Adana, İzmir ve İstanbul’da kazandığı G1 seviyesindeki yarışlarla adından sıklıkla söz ettiriyor.

Yarış pistlerinde koşmaya devam eden 29 yavrusundan, yılın henüz ilk üç ayında King Berkay ile iki Grup 2 ve Luminary ile iki Kv-9 yarış kazanmayı başaran Bosporus, son olarak 2 Nisan 2023 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromunda koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G1 Akdeniz Derbisinde ise Osman Bey ve Oğlum Doruk isimli yavruları ile ilk iki sırayı elde ederek bir kez daha kalitesini gösterdi.

Bosporus
News Reporter

2 thoughts on “Kum pistte bir G1 Markası; BOSPORUS…

  1. Kendisi de hem 1200 çimde hem 2000 kumda açık yarış kazanmış bir attı. (Toplam 11 açık yarış kazanmış) Hem koşarken hem aygırlığında yeterince değeri bilinmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir