Kumun Kraliçesi GENERAL BRIELLA….

22 Ekim 2022 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1500 metre kum pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 Prof. Selahattin Batu koşusunu, Mert Ali Karabulut’un sahibi olduğu, Berdan Yerlikaya tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Yavuz Kılınç’ın yaptığı General Briella (2y kd General Quarters – Smart Angel, Fast Company) jokeyi Mehmet Akyavuz ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Repair Man (Smart Robin) elde ederken, Altınsima (Kırdemirkır) üçüncü, Turdemirkır (Captain Rio) dördüncü, Boatman (Lion Heart) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Kum pistteki geçilmezliğini korudu…

Kum pistte A2 Şerife Bacı koşusu galibiyeti sonrası çim pistte start aldığı G2 S.İ.A.Y. ve Sah. Der. ve G2 Kraliçe II. Elizabeth koşularında başarılı performans sergileyen General Briella bugün tekrar çıktığı kum pistteki koşuyu çok iyi uyum sağladığı jokeyi Mehmet Akyavuz idaresinde önde giden rakibinin hemen arkasında bekleyerek düzlükten sonra yaptığı etkili ataklarla kazanırken kum pistte start aldığı beşinci startında da galibiyetle ayrılarak geçilmezliğini korumuş oldu.

Altınsima’nın 1,5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Repair Man liderliği aldı. İkincilikte General Briella daha sonra Brave Horse ve Turdemirkır sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Repair Man liderliğini korurken General Briella yine takipte daha sonra Brave Horse ve Turdemirkır ikilisi şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Repair Man halen lider, General Briella yine ikincilikte üçüncülüğe Turdemirkır girerken düzlüğe çıkıldı. 400’de Repair Man az farkla lider dışından General Briella’nın gerilerden Turdemirkır ve Altınsima’nın atakları görüldü. 200’den sonra ortadan gelen General Briella rakibine hakim olup, sonlarda farkı 1 boya kadar çıkararak ve 1’34″17 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

General Briellla (Mehmet Akyavuz)News Reporter

1 thought on “Kumun Kraliçesi GENERAL BRIELLA….

  1. kumda hiç geçilmeden erkek rakiplerini saf dışı bırakan kısrak çok başarılı görüntü veriyor gerçekten. General Quarters dişi tayları çok başarılı Snowbird gibi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir