KURŞUNİLİ’den beklenen Grup galibiyet…

7 Haziran 2023 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 4 yaşlı Arap kısraklarına mahsus G2 Neame koşusunu, Deniz Kurtel’in sahibi olduğu, Moz. Org. San. Tic. A.Ş. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Hakan Yüzbaşı’nın yaptığı Kurşunili (4y kk Silah – Moğolgülü, Sülo) jokeyi Halis Karataş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Gözpınarı (Karaüzüm) elde ederken, Gür Beyaz (Gürgökçe) üçüncü, Büyük Yıldız (Uçanoğlu) dördüncü, Kılıçaslı (Turbo) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Kurşunili (Halis Karataş)

Kariyerinin ilk grup galibiyeti…  

3 hafta önce koştuğu G1 Anneler Günü koşusunu ahırdaşına son anda kaybeden Kurşunili, bir önceki yarışında da birlikte olduğu usta jokeyi Halis Karataş idaresinde koşuyu orta grupta takip edip düzlükten sonra yaptığı etkili ataklarla son metrelerde öndeki rakibini yakalayarak birinciliğe uzanırken, kariyerinin de ilk grup galibiyetine imza atmış oldu.   

Afavet’in 1 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde içerden gelen Gözpınarı liderliği alırken ikinciliğe de Uluarat girdi. Daha sonra Minnak ve Toprak Tutkusu sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Gözpınarı liderliğini korurken yine ikincilikte Uluarat arkalarında Toprak Tutkusu daha sonra Minnak ve Sabır Çiçeği şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Gözpınarı ikincilikteki Uluarat’ın önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de Gözpınarı liderliğini korurken gerilerden Kılıçaslı ve dışından Kurşunili atağa kalktı. 200’de Gözpınarı halen lider, ancak dışından kuvvetli gelen Kurşunili rakibine hakim olup, sonlarda farkı 2 boy çıkararak ve 1’45”18 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

News Reporter

2 thoughts on “KURŞUNİLİ’den beklenen Grup galibiyet…

  1. Kursunili nihayet hak ettigi grup galibiyetini aldi. Babasi Silah da aygir olarak cok basarili gidiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir