KURŞUNİLİ’den bir Grup galibiyeti daha…

20 Ağustos 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap kısraklarına mahsus G3 Halide Edip Adıvar koşusunu, Deniz Kurtel’in sahibi olduğu, Moz. Org. San. Tic. A.Ş. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Hakan Yüzbaşı’nın yaptığı Kurşunili (4y kk Silah – Moğolgülü, Sülo) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Gözpınarı (Karaüzüm) elde ederken, Kırmızı Başlıklı Kız (Turbo) üçüncü, Şirinmişirin (Uçanbey) dördüncü, Lima (Gelibolu) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

İkinci Grup zaferi…  

İstiklal Savaşı Koşusundaki dikkat çekici üçüncülüğünün ardından büyük favori olarak girdiği Bursa’daki A3 mücadelede beklentilerin altında bir performans sergileyen Kurşunili, ikinci kez bir araya geldiği formda jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde koşuyu ön grup arkasında takip edip düzlükten sonra pistin ortasından yaptığı ataklarla öndeki rakibini son metrelerde yakaladı ve kısa sürede ona hakim olarak kazanmayı başarırken bu yılki ikinci grup birinciliğine de imza atmış oldu.

News Reporter

1 thought on “KURŞUNİLİ’den bir Grup galibiyeti daha…

  1. Ekuri bazı atlarını misal Long Runner,Call to Victory ne kadar yanlış kostuysa bu ve bir kaç atını(Blue Sunset,Hayalet Kız)o kadar doğru koşuyor …Maşallah çok yetenekli kısrak…İleride çokta iyi anne olur…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir