KURŞUNİLİ’den İstanbul’da ilk birincilik…

07 Ekim 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1300 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Arap dişi taylarına mahsus Kv-7 Faruk Ayral koşusunu, Deniz Kurtel’in sahibi olduğu, Moz. Org. San. Tic. A.Ş. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Hakan Yüzbaşı’nın yaptığı Kurşunili (3y kd Silah – Moğolgülü, Sülo) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Kim Tutar Kızı (Efem) elde ederken, Selcan Hatun (Turbo) üçüncü, Aydost (Toşur) dördüncü, Sabır Çiçeği (Özgünhan) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Çimde 5’te 3 yaptı…

Yarış hayatına Bursa kum pistinde Şartlı-1 galibiyeti ile başlayan Kurşunili, ardından İzmir çimine start aldığı ikinci koşusunda üçüncü olmuş, sonrasında Bursa ve İzmir’de koştuğu yarışları kazanarak geldiği İstanbul’daki G1 Cahide koşusunda ise dördüncülükle yetinmişti. Bugün için koşuyu ön grubun hemen arkasında takip ederek düzlükten sonra ve özellikle son 200’den sonra yaptığı etkili sprint ile koşuyu kazanan safkan, böylelikle hem ilk Kv-7 galibiyetini elde etmiş, hem de çim pistte start aldığı beşinci koşusunda üçüncü birinciliğini elde etmiş oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte iç kulvardan atak yapan Gideros liderliği alırken ikinciliğe Herekli girerken daha sonra Kim Tutar Kızı ve Kurşunili sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Gideros az farkla liderliğini korurken yine ikincilikte Herekli arkalarında Kim Tutar Kızı daha sonra Kurşunili ve Sabır Çiçeği şeklinde 600 startı geçildi. Gideros liderliğini korumaya çalışırken dışından Herekli içinde Kim Tutar Kızı olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de içerde Kim Tutar Kızı ortada Gideros ve Herekli mücadelesine dışlarından Kurşunili’nin atakları görüldü. 200’de içerden gelen Kim Tutar Kızı liderliği aldı ikinciliğe Kurşunili girdi ve bu iki safkanın mücadelesinde sonlarda rakibine boyun farkı ile hakim olan Kurşunili 1’25″20 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Kurşunili (Vedat Abiş)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir