KURTEL Ekürisi Amerika’da kazandı…

Türkiye’de 5 safkanla katılacaklar 96.Gazi Koşusu heyecanını yaşamaya başlayan Kurtel Ekürisi, Amerika’da Margeaux Romance (Bernardini – Lady Candy (TUR), Candy Ride) ile sevindi.

Ekürinin sahibi olduğu ve Murat Sancal tarafından antrene edilen 3 yaşındaki dişi tay, 19 Haziran 2022 Pazar günü Gulfstream Park Hipodromunda katıldığı sentetik pistte 1700 metre mesafeli ve 50.000 $ ikramiyeli Maiden Special Weight mücadeleyi jokeyi Leonel Reyes ile kolay bir şekilde kazanmayı başardı.

Margeaux Romance

Mart ayında koştuğu maiden mücadeleyi dördüncü, Nisan ayında koştuğu maiden mücadeleyi ise beşinci olarak tamamlayan Margeaux Romance, bu seneki dördüncü startında birincilikle tanıştı.

Türkiye’de doğan ve daha sonra Amerika’ya götürülen tayın annesi Lady Candy, 2013 yılında Eclipse Şampiyon 2 yaşlı erkek tay seçilip start aldığı 12 yarışta 10 birincilik elde ederken toplam 2.932.200 $ kazanç elde eden ve Mayıs 2017 tarihinde geçirdiği bağırsak düğümlenmesi nedeniyle erken yaşta yaşamını yitiren şampiyon safkan Shared Belief’in öz kardeşidir.News Reporter

1 thought on “KURTEL Ekürisi Amerika’da kazandı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir