Kurtel Ekürisinin ithal aygırı Türkiye’de ilk yarışını kazandı…

Kurtel Ekürisi tarafından 2019 yılında Amerika’dan transfer edilen ve 2 G1 yarış galibi Conteted’ın anne kardeşi olan War Front’un oğlu Air Vice Marshal (War Front) Türkiye kariyerindeki ilk birinciliğini elde etti.

2014 yılı Keeneland September Yearling Sale’de 2.4 Milyon Dolarlık satış fiyatı ile yılın Sale Topper’ı olan aygırın, 15 Nisan 2023 Cumartesi günü Ankara’da koşulan Şartlı-1 mücadelede start alan 2 yaşlı erkek tayı Hışman In My Heart (Queen Sea, Dr Fong), 900 metre çim pistte gerçekleşen mücadeleyi jokeyi Hışman Çizik ile 0’52”35’lik derecesi ile kazanmayı bildi.

Bu sene 2 yaşlı 30’a yakın yavrusu ile ilk jenerasyonun iddialı aygırlarından biri olmaya namzet Air Vice Marshal’ın şu ana dek start alan bir diğer yavrusu Cosmic Girl (Oxbow lake, Dynaformer) ise aynı gün koşulan diğer şartlı-1 mücadeleden üçüncülükle ayrıldı.

Air Vice Marshal (War Front)

 

 

News Reporter

5 thoughts on “Kurtel Ekürisinin ithal aygırı Türkiye’de ilk yarışını kazandı…

  1. bence tizway ‘in üzerinde bir başarı sağlayacak… ama buna rağmen eküri kadrosunun en merak ettiğim aygırı kittens joy yavrusu aygır oğlu catapult… bir de war corespondet… final dance’in babasının öz kardeşiydi herhalde….

  2. Bu kadar atla toplasan 10 tane cikmaz şampiyon denilebilecek atı kurtel ekurisinin antrenör kadrosu son derece yetersiz anlamında bu.

  3. Bu tayı babası Air Vice Marshall mı sahaya getirip hazırlamış.Tayın sahibi yetiştiricisi yok muymuş ? Haberde göremedim de sormak istedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir