KUZEY KAFKASYALI geçen seneki gibi başladı!

2 Mayıs 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus KV-8 Fethi Atan Koşusunu, Onur Dilbaz’ın sahibi ve yetiştiricisi, İbrahim Bekiroğulları’nın antrenörü olduğu Kuzey Kafkasyalı (5y aa Luxor – Uba, River Special), jokeyi Hışman Çizik ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Yamanlarbeyi (Torok) elde ederken, mücadeleden Full Throttle (Mendip) üçüncü, Bayezid (Most Impiroved) dördüncü, Victory is Ours (Victory Gallop) ise beşinci olarak ayrıldı.

Kuzey Kafkasyalı (Hışman Çizik)

Geçen sene de kazanmıştı…

Taylığından bu yana çok başarılı bir yarış hayatına sahip olan Kuzey Kafkasyalı, 2, 3, ve 4 yaşlarında sadece 15 yarış koşabildi. Yaşadığı şanssızlıklar nedeniyle 1 yıla varan aralar vermek zorunda kalan klas safkan, her defasında başarılı geri dönüşlere imza atmasını bildi.

Kuzey Kafkasyalı geçen sene sezona Ankara’da katıldığı şartlı-4 mücadeledeki ikinciliği ile başlamış, ardından Fethi Atan Koşusuna katılmak üzere İstanbul’a gelmiş ve mücadeleyi 1’34”02’lik derecesi ile kazanmayı başarmıştı. 5 yaşındaki safkan bu sene sezonu direk Fethi Atan Koşusu ile açtı ve bir kez daha kazanmayı başardı mücadelede 1’34”08 gibi neredeyse geçen sezon yapmış olduğu derecenin aynısını bir kez daha gerçekleştirdi.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir