Ankara’ya yağdı, İstanbul’a da gelmesi bekleniyor!

25 Temmuz 2020 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda 1500 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 İçişleri Bakanlığı Koşusunu, Ersan Üldes’in sahibi ve yetiştiricisi, Emin Tokçalar’ın ise antrenörü olduğu Kuzey Yağmuru (3y ae Toccet – Pusu, Sun Music), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

7 Safkanın start aldığı mücadeleye 3 numaralı kulvardan çıkış yaparak başlayan Kuzey Yağmuru, ilk metrelerde ön grubun hemen arkasında dördüncü sıraya yerleşti. 1200, 1000, 800 ve 600 direklerini de aynı pozisyonunu koruyarak geçen safkan, düzlüğe çıkılır çıkılmaz dış kulvardan rakiplerine hakimiyetini hissettirdi ve son 200’de 2 boya çıkarttığı rakipleri ile arasındaki farkı finiş çizgisinde 4.5 boya kadar çıkartarak 1’33”88’lik derecesi ile çok kolay ve gösterişli bir birinciliğe imza attı.

Bugün kazandığı yarıştan 1 yıl önce yarış hayatına İzmir’de başlayan Kuzey Yağmuru, 6’ıncı olduğu bu ilk yarışından sonra start aldığı hiçbir koşuda ilk iki dereceden düşmeyerek şahane bir performans imza attı. Tüm yarışlarını kum pistte koşan başarılı safkan, 13 startta 8 birincilik, 4 ikincilik elde ederek 887.195 liralık bir kazanca ulaştı. İlk kez geldiği Ankara’da kazandığı İçişleri Bakanlığı Koşusu ile kalitesini bir kere daha gözler önüne seren Kuzey Yağmuru, sergilemiş olduğu sıra dışı performansı ile Gazi Koşusu günü daha önce hiç gelmediği İstanbul’da ve hiç ayak basmadığı sentetik pistte koşulacak olan G1 Anafatarlar Koşusunda ne denli iddialı olabileceğini de göstermiş oldu.

Kuzey Yağmuru (Halis Karataş)

Hayaletkız (English Channel) jokeyinin kamçısını düşürdüğü mücadeleden koşunun tek dişi safkanı olarak başarılı bir ikincilikle ayrılırken, düzlük başındaki kolaylığı ile sanki daha iyi bir netice alacakmış gibi görünen Fire Of World (Hakeem) üçüncü, Justice For All (Offlee Wild) dördüncü, King Berkay (Bosporus) ise beşinci oldu.

News Reporter

4 thoughts on “Ankara’ya yağdı, İstanbul’a da gelmesi bekleniyor!

  1. viraj dönülmeden önce hışman bir arkaya baktı kime bakıyor demeye kalmadan 4 de baktığını açıkca belli etti. viraj dönülünce geçilmemezlik ünvanına son verdirdi king berkayın.

  2. King berkayıda at yaptınız ya helal olsun handikap atı bu yarısta favori çıkıyor sacmalık 100 kere koşsunlar yine geçemez bunları

  3. Bir at sahibi gözüyle değilde, yarışsever olarak düşününce kendi atım olsa Gazi ye sokar şansımı denerim. Kaybedecek neyin var ki. Bakarsın kupa senin olur. Sonuçta A3 kazanmış bir tay. Sufi bile maiden galibiydi Gazi’yi kazanmadan önce. Ayakları düz bassın.

  4. Toccetin herhangi bir yavrusunun çimde veya sentetikte kazanan tayı yok. Eğer koşarsa işi kolay olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir