BIG BROWN, ÇELİKMAN ve CANDOSTUM…

Şükrü Yurteri’yi BIG BROWN ile andık

Unutulmaz antrenörlerden merhum Şükrü Yurteri adına 14 Ağustos 2019 Çarşamba günü düzenlenen KV-8 koşuyu, Mert Bayır’ın sahibi ve yetiştiricisi, Tarkan Şit’in ise  antrenörü olduğu Big Brown (7y aa Unaccounted For – Prize Moment, Pure Prize) jokeyi Özcan Yıldırım ile 2’08”87’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

Big Brown (Özcan Yıldırım)

2000 metre sentetik pistte düzenlenen 3 ve yukarı yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus 85.500 TL birincilik ikramiyeli mücadele, ikinciliği King Serkan (Yonaguska) elde ederken, mücadeleyi Aslan Adam (Halicarnassus) üçüncü, Cosmic Dancer (Mali) ise dördüncü olarak tamamladı.

42’inci startında 16’ıncı kez finiş çizgisini önde geçen Big Brown, kariyerinin sentetik pistte 14’üncü birinciliğini elde ederken, kazancını da 2.352.230 TL’ye yükseltti.

Şükrü Yurteri Koşusu Kupa Töreni 2019

Murat Yazıcı Koşusu’nun galibi ÇELİKMAN

8 yıl önce aramızdan ayrılan merhum atçı ve yetiştirici Murat Yazıcı anısına 14 Ağustos 2019 Çarşamba günü, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda 4 yaşlı safkan Arap atlarına mahsus olarak düzenlenen KV-7/DHÖW koşuyu, , Mehmet Çelik’in sahibi, Feme Hay.Tar.Ltd.Şti.’nin yetiştiricisi ve Ali Seralp Gürsan’ın antrenörü olduğu Çelikman (4y aa Kaizbert – Tokkız, Halid) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Çelikman (Gökhan Kocakaya)

Birincilik mücadelesinin son metrelere kadar sürdürüğü mücadeleyi 2’22”42’lik derecesi ile kazanan Çelikman’ın ardında ikinciliği Onurluefe (Onurkaan) elde ederken, koşuyu favori Fustav (Kaizbert) üçüncü, Aktuğ (Ayabakan) ise dördüncü olarak tamamladı.

32’inci startında 7’inci kez finiş çizgisini önde geçen Çelikman, kariyerinin çim pistteki ilk Kısa vade birinciliğini elde ettiği mücadelede, kazancını da 641.695 TL’ye yükseltti.

Murat Yazıcı Koşusu Kupa Töreni 2019

CANDOSTUM’dan ilk Kısa Vade galibiyet!

Bu yıl ilk kez düzenlenen İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Koşusu, 4 ve yukarı yaşlı safkan Arap atlarının katılımıyla 13 Ağustos 2019 Salı günü Elazığ Hipodromu’nda koşuldu. Günün tek kupalı mücadelesi olan ve 13 safkanın start aldığı KV-7/DHÖW koşuyu, Çetin Arslan’ın sahibi, Feme Hay.Tar.Ltd.Şti’nin yetiştiricisi ve Murat Kılınç’ın antrenörü olduğu Candostum (7y aa Kaizbert – Sömekferdane, Haberbatur), jokeyi Galip Kılıç’la 2’13”38’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

Candostum (Galip Kılıç)

1800 metre kum pistte koşulan yarışın ikincisi Yıldızabakan (Gobakbey) olurken, Reşitbey (Gobakbey) üçüncü, Kralınadamı (Ağa Karaca) dördüncü, Bürebey (Ağa Karaca) ise beşinci oldu.

89’uncu startında 8’inci kez finiş çizgisini önde geçen Candostum, kariyerinin ilk Kısa vade birinciliğini elde ettiği mücadelede, kazancını da 538.980 TL’ye yükseltti.

Elazığ İl Tarım Müdürülüğü Koşusu 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir