LADY NORTH’dan ilk Grup galibiyeti…

22 Ekim 2022 Cumartesi günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 koşusunu, Bahadır Berberoğlu’nun sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Şefik Özdeniz’in yaptığı Lady North (2y dd Torok – Tralles Girl, Unaccounted For) jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Surprise Storm (Perfect Storm) elde ederken, Batur Khan (Sharp Knife) üçüncü, Dragon Fire (Torok) dördüncü, Odaijini (Kuloğlu) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İlk buluşma ilk grup galibiyeti…

Yarış hayatına Mayıs ayı başında şartlı-1 galibiyeti ile başlayan Lady North ikinci startını da kazanırken yetenekli bir tay olduğunu belli etmişti. Daha sonra start aldığı Kv-6 koşusundan beşincilikle ayrılan safkan sonraki iki startında elde ettiği ikincilikler ile iyi durumunu koruduğunu göstermişti.
Bursa’da start aldığı A2 Kayı koşusundaki üçüncülüğü ile formunu daha da yukarı seviyeye çıkardığını gösteren safkan bugün ilk kez buluştuğu jokeyi Mehmet Kaya idaresinde koşuyu ön grubun hemen arkasında bariyer dibinde takip ederek düzlükten sonra ortadan yaptığı etkili sprint ile kazanırken kariyerinin ilk grup galibiyetine de imza atmış oldu.

Batur Khan’ın 2,5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde içerden atak yapan Odaijini liderliği alırken dışından Samurai Kajiki ikinciliğe girdi. Daha sonra dışarda Rotasız Kaptan en içte Lady North sırası ile 1000 startı geçildi. 800’de dışardan atak yapan Samurai Kajiki liderliği alırken ikincilikte Odaijini üçüncülükte Rotasız Kaptan daha sonra Lady North şeklinde 600 startı geçildi. Düzlüğe çıkılırken içerden tekrar atak yapan Odaijini liderliği almaya çalışırken gerilerden Lady North’un da atakları görüldü. 400’den sonra ortadan gelen Lady North öndeki Odaijini’nin dışına gelip ondan liderliği aldı. Gerilerden Surprise Storm’un ve en dıştan Batur Khan’ın atakları görüldü. 200’den sonra rakiplerinin ataklarına başarılı şekilde karşılık veren Lady North 2 boy farkla ve 1’11″27 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Lady North (Mehmet Kaya)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir