LAMENT OF VICTORY Bursa’da kaybetmiyor…

31 Temmuz 2023 Pazartesi günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 koşuyu, Bülent Yardımcı’nın sahibi olduğu, Banu Eğilli tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Eyyüp Yardımcı’nın yaptığı Lament Of Victory (2y dd Run Away And Hide – Çölan Rüzgarı, Bosporus) jokeyi Nevzat Avci ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Yablanitsa (Bodyguard Hero) elde ederken, Cardinal Shot (STrappe Shot) üçüncü, Lovesun (Run Away And Hide) dördüncü, Baba İskender (Kırdemirkır) beşinci olarak koşuyu tamamladı. 

Üst üste üçüncü birincilik… 

Bursa çiminde start aldığı son iki koşusunu kazanırken ne denli formda olduğunu gösteren ve bu yarışa da çok iyi durumda gelen Lament Of Victory, uyum sağladığı jokeyi Nevzat Avci idaresinde iyi start çıkışı sonrası aldığı liderliği rakiplerini yanına yaklaştırmadan koruyup starttan çıktığı gibi kazanırken, hem Bursa çimindeki üçüncü koşusundan da galibiyetle ayrılmayı, hem de kariyerinin ilk grup birinciliğini elde etmeyi başardı.    

Festival Fever’in 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Lament Of Victory liderliği alırken ikinciliğe Treff girdi. Daha sonra Lovesun ve Cardinal Shot sırası ile 1000 startı geçildi. 800’de Lament Of Victory liderliğini korurken yine ikincilikte Treff arkalarında Lovesun ve Cardinal Shot şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Lament Of Victory halen lider, ortadan Lovesun’ın dışından Cardinal Shot’un en dıştan da Yablanitsa’nın atakları görüldü. 200’de sonra Lament Of Victory ikinciliğe giren Yablanitsa’nın ataklarına karşılık vererek 1,5 boy farkla ve 1’10”98 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

News Reporter

2 thoughts on “LAMENT OF VICTORY Bursa’da kaybetmiyor…

  1. İkinci gelen at müthiş sprint yapıyor ama bir o kadar da sprinte gecikiyor.
    Orjin olarak kısacı ama uzun mesafelerde daha başarılı olacağa benziyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir