LANES END Staj Başvuruları Amerika’ya Gönderildi

Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği’nin Amerika’nın ünlü haralarından Lane’s End ile yaptığı işbirliği neticesinde, gençlere Amerika’da Hara Stajı imkanı sağlamak üzere yaptığı ön kabuller değerlendirildi ve alınan başvurular incelendikten sonra Amerika’ya gönderildi.

Bundan sonraki süreçte 65 kişinin bilgileri Lane’s End harası yöneticileri tarafından değerlendirilecek ve sonrasında Derneğe geri dönüş yapılacak. Dernekte kendisine ulaştırılan başvurularla ilgili sonuçları internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından duyuracak.

Stajın İçeriği:

Stajyerler Dünyaca ünlü LANE’S END harası işletmesi kapsamında tay, kısrak, ve aygırlar ile rotasyonlu çalışma tecrübesi edinecektir; bu kapsamda yönetim kadrosunun yönlendirmesi ve tecrübeli seyis kadrosu ile haranın ve atların tüm gündelik çalışmalarına katkıda bulunarak hara faaliyetleri hakkında tecrübe edinecektir.

Lane’s End

Staj Hakkında Diğer Bilgi ve İçerikler:

Vize başvurusu maddi desteği ($1,080.- not: bu maliyet başvuru sahibinin haftalık maaşından düşülecektir; staj tamamlandığında ise biriken meblağ stajyere iade edilecektir)

Konaklama imkanı (Dünya’nın diğer ülkelerinden stajyerler ile 3 kişilik evlerde konaklama imkanı)

Haftanın 6 günü 6.30-16.00 standart çalışma saatleri arasında saatlik $11.63 maaş, haftada toplam 48 saat. 7 gün üst üste çalışılması durumunda yedinci gün için saat bazında 1.5 maaş.

İlk 6 hafta boyunca konaklama yerinden iş yerine taşıt; 6 hafta sonrasında stajyerler kendi taşıma imkanlarını oluşturmaları gerektirmektedir (bu maliyetleri kendi aralarında paylaşabilirler).

12 ay kesintisiz staj sonunda başarılı olacak katılımcılara 2 yıllık iş teklifi olasılığı.

Mülakatlar neticesi başvurusu LANE’S END’e iletilecek olan başvuru sahiplerine başvurularının devamında derneğimiz tarafından destek verilecektir.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir