LIFE IS GOOD, Speed is Everything…

Sonucu büyük bir merakla beklenen 3 Milyon Dolar toplam ikramiyeli G1 Pegasus World Cup ve bu yıl dördüncü kez koşulan G1 Pegasus World Cup Turf, 29 Ocak 2022 Cumartesi günü Amerika Gulfstream Park Hipodromunda gerçekleştirildi.

2017 yılında Arrogate, 2018’de Gun Runner, 2019 yılında aygırlarımızdan Dehere’in kısrak babası olduğu City of Light, 2020 yılında Mucho Gusto ve geçen yıl Knicks Go’nun galibiyetle ayrıldığı G1 Pegasus World Cup’da bu sene Life Is Good (Into Mischief – Beach Walk, Distorted Humor) jokeyi Irad Ortiz Jr ile beyaz bayrak-ayna yaparak zafere uzandı.

Life is Good (Irad Ortiz Jr)

1800 metre kum pistte gerçekleştirilen koşuda 3 ve yukarı yaşlı 9 safkan mücadele verdi. WinStar Harası ve China Horse Club’ın ortaklaşa sahibi olduğu ve ünlü antrenör Todd Pletcher’ın antrene ettiği Life Is Good, koşuyu 1’48”91’lik derecesiyle kazandı.

Life Is Good’un ardında ikinciliği geçen yılın galibi olan ve hara hayatı öncesi kariyerinin son yarışı için piste çıkan Knicks Go (Paynter) elde ederken, mücadeleyi Stilleto Boy (Shackleford) üçüncü, Endorsed (Medaglia d’oro) ise dördüncü olarak tamamladı.

Life Is Good Pegasus World Cup galibiyeti ile 7’inci üst üste 3’üncü, toplamda ise 6’ıncı galibiyetine ulaştı. 4 yaşındaki safkan, son galibiyetini ise geçen yıl Kasım ayında G1 Breeders’ Cup Dirt Mile’ı kazanarak elde etmişti.

Koşu sonrası jokey Irad Ortiz Jr yaptığı açıklamada., Life Is Good’u bugüne kadar bindiği en iyi at olarak nitelendirirken, antrenör Todd Pletcher da bu özel safkanı bugüne kadar antrene ettiği en iyi safkan olarak tanımladı…PWC Turf’ü COLONEL LIAM kazandı…

Öte yandan aynı gün gerçekleştirilen G1 Pegasus World Cup Turf’te 3 ve yuıkarı yaşlı 12 safkan start aldı. Koşuyu son metrelerde orta kulvardan yaptığı etkili sprint ile geçen yılın galibi Colonel Liam (Liam’s Map – Amazement, Bernardini) jokeyi Irad Ortiz Jr. İle bir kez daha kazandı.

Robert E. & Lavana L. Low’un ortaklaşa sahibi olduğu ve Todd Pletcher’ın antrene ettiği Colonel Liam’ın arkasında ikincilik yine aynı antrenörün idman ettiği  Never Surprised’ın (Constitution) oldu.

1900 metre çim pistte 1’47”48’lik bitiriş derecesiyle kazanan Colonel Liam, kariyerinin 10’uncu startında 3’üncü G1 galibiyetine ulaşırken, toplam birincilik sayısını da 7’ye çıkardı.

2019 yılında 1.2 Milyon Dolar karşılığında alınan 5 yaşındaki kır safkan, Irad Ortiz ile katıldığı 6 koşudan da birincilikle ayrılmayı başardı.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.