LIGHT OF DARKNESS Fransa yolcusu…

Mayıs ayında elde ettiği G1 Dişi Tay Deneme zaferinin ardından 26 Haziran 2021 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan G2/D Nene Hatun Koşusunu da kazanarak yılın en başarılı 3 yaşlı Dişi taylarından biri olduğunu ispatlayan Light Of Darkness (3y dd Red Rocks – Charming Legacy, Danehill), Ağustos ayında Fransa’da start alacak.

Safkanın sahibi Cem Sevim konuyla ilgili olarak editörümüz Atahan Zilcioğlu’na yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Cem Sevim

“Light Of Darkness bize ülkemizde çok büyük mutluluklar yaşattı. Fransa’ya gidip tayımızı bir de orada görmek istiyoruz. Benim hayatım Avrupa ve Amerika’da geçti. Genelde her alanda bize bakışlarının nasıl olduğunu çok iyi biliyorum. O nedenle bir Türk Atçısını neler yapabilir göstermek istiyorum. Birilerinin artık gitmesi lazım… İnşallah alnımızın akıyla gider geliriz.

Camiada en başından beri hep sevildiğimi hissettim. Hiç dışlanmadım. Öyle olunca da hevesim hiç kırılmadı. Herkese teşekkür borçluyum.

Kısmetse Deauville Meetingde dişilere ait bir G3 yarış koşmayı planlıyoruz. Bunun için gerekli olan prosedürleri başlattık. Oraya gidip ‘bizde varız beyler’ demek istiyorum. Olayın parayla pulla hiç alakası yok. İstanbul’da epeyce bir yarış kaçırmış olacağız ama hiç önemli değil. Yurtdışında ülkemizi ve Türkiye Jokey Kulübü Ailesini, Türk Atçısını layıkıyla temsil edebilirsem bana ondan büyük ödül yok.

Her zaman olduğu gibi şimdiden destekleyen herkese sonsuz teşekkürler.”

 

News Reporter

4 thoughts on “LIGHT OF DARKNESS Fransa yolcusu…

  1. Gönülden destekliyoruz
    LIGHT OF DARKNESS ı
    Dostumuz Cem Sevim’i ve atımızın menejeri Arda Taşçıoğlu’nu

  2. umarım çok çok çok büyük atçı olursunuz cem sevim bey… vizyonunuz hep bu şekilde olsa… biri çıkıp başarılı olsun sağlam gelsin diğerleri de çıkma yolunu açabilir… en doğru yer fransa bizim atlara daha yavaş koşulup son viraj koşuları çok oluyor

  3. KOCA YÜREKLİ ADAM BRAVO SANA. HELAL OLSUN AYAKLARI DÜZ BASSIN …
    LONG RUNNERI GÖTÜRMEYE KORKANLAR VAR SEN ELİNDEKİ TEK İYİ OLAN TAYINI GÖTÜRMEKTEN ÇEKİNMİYOSUN CİDDEN HELAL OLSUN HAYATIN YURT DIŞINDA GEÇMİŞ AMA ÖNCELİĞİN ŞANLI. AY YILDIZLI BAYRAĞIMIZI DALGALANDIRMAK OLMUŞ SEN ADAMIN HASI CEM SEVİM ALKIŞLAR SANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir