LIKE THE STARS Başkenti sevdi!

8 Haziran 2021 Salı günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 İçişleri Bakanlığı Koşusunu, Güngör Açici’nin sahibi, Mozaik Org. San. Tic A.Ş’nin yetiştiricisi ve Yasemin Karaküçük’ün antrenörü olduğu Like The Stars (3y ae Lion Heart – Beyond Cloudes, Eagle Eyed), jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Koca Alp (Torok) elde ederken, mücadeleden No Regret (Yonaguska) üçüncü, Osman Bey (Bosporus) dördüncü, Spencer (Cuvee) ise beşinci olarak ayrıldı.

Like The Stars (Mehmet Kaya)

İkinci Grup galibiyeti…

Kariyerinin 16’ıncı startında 7’inci birinciliğini elde ederken kazancını 1 Milyon TL’ye yükselten Like The Stars, aynı zamanda kariyerinin ikinci Grup galibiyetine imza attı.

Başarılı kış sezonunun ardından yaz sezonunu 21 Mayıs’ta İstanbul sentetik pistinde dördüncü olduğu Kv-7 Utku Doğdu Koşusu ile açan safkan, bu yarışın ardından 2.5 hafta sonra ilk kez gittiği Ankara’da İçişleri Bakanlığı Koşusunda son derece parlak bir performansa imza atarak 1500 metre kum pistte 1’35”14’lük derecesi ile birinciliğe uzanmayı başardı.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir