LİMA hemcinslerine kolay üstünlük sağladı…

11 Temmuz 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Arap taylarına mahsus G3 Prof. Kazım Köylü Koşusunu, Erdoğan Şenocaklı’nın sahibi ve yetiştiricisi, Tarkan Şit’in ’ın ise antrenörü olduğu Lima (3y kd Gelibolu – Elmasbike, Devirhan), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Çölde Ay (Demirsoy) elde ederken, mücadeleden Yeşil Elma (Kurtel) üçüncü, Gülcehanım (Özduran) dördüncü, Es Hilal (Altaha) ise beşinci olarak ayrıldı.

Lima (Gökhan Kocakaya)

Dişilere üstünlük sağladı…

Yarış kariyerine Nisan ayında sentetik pistte kazandığı Şartlı-1 koşu ile başlayan Lima, ardından yumuşak çim pistte katıldığı Kv-6 mücadelede sezonun baş tayı olmaya aday Sertberk’e geçilerek ikinci oldu.

Bu yarıştan 3 hafta sonra ilk Grup mücadelesine yine İstanbul’da ama bu defa 6.0 olarak ilan edilen çok ağır çim pistte çıkan dişi tay, çok iyi performans sergilediği G2 Kazım Karabekir koşusundan iki erkek rakibi Sertberk ve Kır Ejder’in arkasında üçüncü olarak ayrıldı.

İlk 3 yarışında ortaya koyduğu performansla sezonun iddialı dişi taylarından biri olacağını gösteren Lima, dişi taylara mahsus G3 Prof. Kazım Köylü Koşusuna büyük favori olarak çıktı. 14 Tayın katıldığı koşuda startla birlikte ön grubun hemen arkasına yerleşen safkan, son düzlüğe de beşinci sırada çıktı.

400 direği geçilirken kolay tempoda olduğu ancak kendine müsait bir kulvar bulmaya çalıştığı gözlenen dişi tay, 300’de önünü boşalttı ve bu metreden sonra kolaylayarak 2.5 boy farkla ve 1’18”91’lik derecesi ile birinciliğe uzanmasını bildi.


Lima (Gökhan Kocakaya)
News Reporter

1 thought on “LİMA hemcinslerine kolay üstünlük sağladı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir