LION EMPIRE Kanatlandı…

4 Ağustos 2022 Perşembe günü Kocaeli Kartepe Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Kocaeli Üniversitesi koşusunu, Nihat Has’ın sahibi olduğu, Has. Sis. Mat. Tic. Ltd. Şti. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Ergin Eren’in yaptığı Lion Empire (4y aa Lion Heart – Winşah, Win River Win) jokeyi Görkem Özçelik ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Maratoncu (Lion Heart) elde ederken, Akıncı (Dr Fong) üçüncü, Sumel Han (Sports Hero) dördüncü, Last Conqueror (General Quarters) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Kocaeli pistinde 10’da 7 yaptı…

Sezona Kocaeli pistinde kazanarak başlayıp, son koşusunda Bursa’da Kv-6 galibiyeti ile bu koşuya gelen Lion Empire, son metrelerdeki müthiş sprinti ile fotoda kazanırken uyum sağladığı jokeyi Görkem Özçelik ile start aldığı 3 koşuyu da kaybetmediği gibi Kocaeli pistinde start aldığı 10’uncu koşuda 7’inci galibiyetini elde etmiş oldu.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte ortadan atak yapan Maratoncu liderliği aldı. İkincilikte Obrada daha sonra Sumel Han ve Akıncı sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Maratoncu lider, ikinciliğe Sumel Han girerken arkasında Obrada ve Akıncı şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Maratoncu az farkla Sumel Han’ın önünde üçüncülükte Obrada daha sonra Akıncı ve dışında Lion Empire sırası ile düzlüğe çıkıldı. 400’de Maratoncu farkı 2 boya kadar çıkartırken, dış kulvardan Akıncı ve onun dışından Lion Empire’nin atakları görüldü. 200’de Lion Empire ikinciliğe girerek öndeki Maratoncu ile olan farkı azaltmaya başladı. Rakibini tam foto da yakalayan Lion Empire burun farkı ile 1’26″01 bitiriş derecesi ile bu zevkli mücadeleyi kazanan isim oldu.

Lion Empire (Görkem Özçelik)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.