Lion Heart’ın aygır oğlu BRADESTER Arabistan’a satıldı…

G1 Stephen Foster Handicap ve G2 Monmouth Cup Stakes galibi Bradester (Lion Heart – Grandestofall, Grand Slam) Suudi Arabistan’a satıldı.

2017 yılında Valor Farm’da aygırlık kariyerine başlayan 14 yaşındaki Lion Heart temsilcisi, bugüne dek Come To The Party ve Marfa Sky gibi 8’i Black Type olmak üzere toplam 36 yarış kazanan yavru verdi.

Suudi Arabistan’daki Al Suliman Stud tarafından satın alınan aygır için yapılan açıklamada “Aygırın yeni sahipleri kum pistte kendini kanıtlamış bir aygırın oğlunu arıyorlardı, Bradester mükemmel bir aileye mensup… Ay sonunda Suudi Arabistan’a gidecek ve yeni evine yerleşecek” dendi.

Bradester 2 ve 6 yaşları arasında 6 yarış kazandı. 2016 yılında, Stephen Foster Handicap (G1), Monmouth Cup Stakes (G2) ve Majestic Light Stakes’te üst üste galibiyetler elde eden safkan start aldığı 5 yarışın 3’ünü kazandı. Toplam 26 kez start alan Bradester, bu yarışların 10’undan birincilikle ayrılırken, 6 kez ikinci oldu ve 1.196.332 $ kazanç elde etti.

Lion Heart, aralarında 2012 yılında Kanada’da Yılın Atı seçilen Uncaptured olmak üzere 3 şampiyon ve çok sayıda Grup atı vermiş, 2010’dan itibaren Türkiye Jokey Kulübü tarafından satın alınıp ülkemize getirilmiş, başarılı hara kariyerinin ardından geçen sene 22 yaşında hayatını kaybetmişti…

News Reporter

1 thought on “Lion Heart’ın aygır oğlu BRADESTER Arabistan’a satıldı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir