LION VICTORY kaldığı yerden devam ediyor…

10 Mart 2023 Cuma günü Antalya Hipodromunda 1700 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 koşusunu, Selahattin Çizik’in sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Arzu Kılıç’ın yaptığı Lion Victory (3y de King David – Rafia, Ramadan) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini North Iron (Banknote) elde ederken, Marka Polo (Torok) üçüncü, Steel Queen (Scarface) dördüncü, Quick Smart (Lion heart) ise beşinci olarak pistten ayrıldı.

İlk sentetik deneyiminde gelen galibiyet…

Sezonu G2 Sakarya koşusu galibiyeti ile kapatan Lion Victory, 117 gün aradan sonra ilk kez çıktığı Antalya sentetik pistinde son koşusunda birlikte olduğu jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde koşuyu önde giden rakibinin arkasında takip edip, düzlükten sonra pistin ortasından yaptığı ataklarla liderliği aldı ve son metrelerde dışından gelen rakibinin ataklarına karşılık vererek kazanırken, 2022 yılını zaferle kapatan safkan 2023 yılına da galibiyetle başlangıç yapmış oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte atak yapan Quick Smart liderliği alırken ikinciliğe Lion Victory girdi. Daha sonra Marka Polo, Steel Queen ve North Iron sırası ile 1600-1400-1200 startları geçildi. 1000’de Quick Smart liderliğini korurken yine ikincilikte Lion Victory hemen arkasında Steel Queen ve Marka Polo şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Quick Smart az farkla Lion Victory’nin önünde dışında Marka Polo olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de atak yapan Lion Victory liderliği alırken gerilerden North Iron’un atakları görüldü. 200’den sonra öndeki Lion Victory ile ikincilikteki North Iron arasındaki fark azalsa da koşuyu boyun farkı ve 1’44”49 bitiriş derecesi ile Lion Victory kazandı.

Lion Victory (Ayhan Kurşun)
News Reporter

2 thoughts on “LION VICTORY kaldığı yerden devam ediyor…

  1. galibiyet ama zoraki 5 sart kv den gelen atı zor gectı bu kafayla her hıpodrum pis saldırırlarsa sezon sonunu gormeden atı sırtına alıp giderler sahadan iyi bir kumcu tay olsaydı zaten bugun geçilirdi

    1. At 4 aydır koşmadı, neyin kafası neyin saldırması, yeni sezona hazırlanılıyor, galop niyetine yarış koştu ve kazandı, sen bakma sonlarda farkın azaldığına, jokeyi kazanacağını anlayınca zorlamadı, isterse 10 boy atardı ama önemli olan nefes açmak ve kazanmak. Pist olayına da fazla takılma derim, nihayetinde bütün atlar galoplarını kumda yapıyor. Bu at İstanbul/Ankara yaz sezonu hele bir açılsın hep çimde koşacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir