LITECOIN yükselişte!

Türk Yarışçılığının unutulmaz efsane antrenörlerinden Burhan Şenemgen anısına 14 Mayıs 2021 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşı İngiliz taylarına mahsus KV-6 Burhan Şenemgen Koşusunu, Gülnur Gülerce’nin sahibi ve yetiştiricisi, Sedat Demiral’ın ise antrenörü olduğu Litecoin (3y de Victory Gallop – Flashy’s Song, Songandprayer), jokeyi Gökhan Kocakaya ile 2’11”88’lik bir derece gerçekleştirerek 4 boy önde kazandı.

Litecoin (Gökhan Kocakaya)

Yarış hayatına geçtiğimiz yıl Ağustos ayında İzmir’de koştuğu ve altıncı tamamladığı Şartlı-3 mücadele ile başlayan Litecoin, yıl bitmeden koştuğu 3 maiden mücadelede de sırasıyla beşinci, ikinci ve yedinci olarak 2 yaşlı dönemini yarış kazanmadan kapattı.

Bu yıl ilk olarak Ocak ayında start alan 3 yaşlı erkek tay, sentetik pistte koştuğu mücadeleden beşincilikle ayrıldı. Bu yarışın ardından bir süre geriye alınan safkan yaklaşık 3 ay kadar ara verdi ve start almadı.

Litecoin Nisan ayında 1400 metre sentetik pistte katıldığı maiden mücadelede elde ettiği dördüncülükle yaz sezonunu açtı. Bu yarıştan 20 gün sonra koştuğu maiden mücadeleyi 4 boy farkla önde tamamlayarak kariyerinin ilk yarışını kazandı.

Bitcoin gibi klas bir safkanın öz kardeşi olması münasebetiyle kendisinden çok şeyler beklenen safkan,  maidene veda ettiği koşudan 2 hafta sonra çıktığı Burhan Şenemgen Koşusunda bir önceki yarışının tesadüfi olmadığını gösteren son derece parlak bir galibiyete imza attı.

Koşunun son düzlüğünde bitirici sprinti ile rakiplerini son 200’de teslim alan safkan, bu metreden sonra farkı açarak gösterişli bir birincilik elde ederken, yükselen form grafiği ile aynı zamanda Anafartalar Koşusu için de yeşil ışık yaktı.

Litecoin (Gökhan Kocakaya)

 

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir