LONG RUNNER Ankara’da geçilmiyor!

Triple Crown’un son ayağını oluşturan ve 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus sezonun son Klasik Koşusu olan G1 Ankara Koşusunu, Nimet Arif Kurtel’in sahibi Mozaik Org.San.Tic.Aş’nin yetiştiricisi ve Hakan Yüzbaşı’nın antrenörü olduğu Long Runner (Gio Ponti – Borrowing Base, Personal Flag), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

13 Safkanın katılımı ile 2800 metre çim pistte koşulan 380.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda, ilk kez taktığı Kapalı Gözlük ve ilk kez bir araya geldiği flaş jokeyi ile son düzlükte harika bir sprint yapan Long Runner, 2’57”45’lik derecesi ile Ankara’da koştuğu kariyerindeki ikinci yarışından da zaferle ayrılmasını bildi.

Deniz Kurtel’e ait Fearless Action (Cape Cross) harika koştuğu mücadeleden yarım boy farkla ikinci olarak ayrılırken, bu safkanın yine yarım boy arkasında Wind Blast (Hakeem) üçüncü, 2 boy geride Arts Man (Tizway) dördüncü, onun da 1.5 boy ardında Angel Of Death (Kaneko) beşinci oldu.

Long Runner (Gökhan Kocakaya)

10’uncu startında 5’inci kez finiş çizgisini önde geçen Long Runner, kariyerinin ikinci G1 galibiyetine imza attığı mücadelede aynı zamanda uzun mesafedeki ilk birinciliğini elde ederken, kazancını da 1.664.340 TL’ye yükseltti.

Ankara Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir