LUMINARY’den beklenen galibiyet…

25 Mart 2023 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1300 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-9 Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı koşusunu, Ali Dobak’ın sahibi olduğu, Tayral Tutumlu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Muzaffer Kılıçseren’in yaptığı Luminary (5y aa Bosporus – Classical Girl, Distant Relative) jokeyi Mehmet Akyavuz ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Hamaset (El Corredor) elde ederken, Silver Cloud (Approve) üçüncü, Joselito (Dai Jin) dördüncü, Real Blue (Lion Heart) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu yılki ikinci galibiyet…

Son kazandığı Kv-9 Özgecan Aslan-Kadına Şiddete Hayır koşusu sonrası yine çok iyi durumda bu koşuya gelen Luminary, bütünleştiği pilotu Mehmet Akyavuz idaresinde start çıkışı sonrası aldığı liderliği hiçbir rakibini yanına yaklaştırmadan finiş çizgisine kadar koruyarak rahat bir galibiyete imza atarken, aynı zamanda bu yılki ikinci birinciliğini elde etmiş oldu.

Real Blue’nun 8 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde dış kulvardan atak yapan Luminary liderliği aldı. İkinciliğe Hamaset girerken daha sonra Silver Cloud sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Luminary liderliğini korurken yine ikincilikte Hamaset arkalarında Joselito şeklinde 600’e gelindi. Luminary düzlüğe Hamaset’in önünde lider olarak çıktı. 400’de Luminary 3-4 boy farklı liderliğini korurken Hamaset ikincilikteki yerini koruyordu. 200’den sonra Luminary ikincilikteki Hamaset’in ataklarından etkilenmeden 3,5 boy farkla ve 1’19”08 bitiriş derecesi ile koşuyu kazandı.

Luminary (Mehmet Akyavuz)
News Reporter

1 thought on “LUMINARY’den beklenen galibiyet…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir