LUNA LOVEGOOD geri döndü…

16 Mayıs 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan ve 4 ve yukarı yaşlı Dişi İngiliz atlarına mahsus KV-8 Hasan Adalı Koşusunu, Tolga Karatartal’ın sahibi ve yetiştiricisi, İbrahim Bekiroğulları’nın ise antrenörü olduğu Luna Lovegood (4y dk Kaneko – Write To Me, Iffraaj), jokeyi Sadettin Boyraz ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Moorland Luxor) elde ederken, mücadeleden Prior (Victory Gallop) üçüncü, Mala Moja (Kaneko) dördüncü, Hafo (Win River Win) ise beşinci olarak ayrıldı.

Luna Lovegood (Sadettin Boyraz)

10 Ay sonra kazandı…

2 yaşlı olarak 15 Ekim 2019 tarihinde kazandığı Şartlı-1 mücadele ile başlayan yarış hayatında 3 yaşında Temmuz ayında kazandığı Dişi Tay Denemeye kadar hiç geçilmeyerak 6’da 6 yapan Luna Lovegood, sonrasında favori olarak start alması beklenen G1 Kısrak Koşusunda yaşadığı bir sıkıntı nedeniyle start alamamış, sezonu Ekim ayında koştuğu G1 Karadeniz Koşusu üçüncülüğü ve G3 İstanbul Koşusu altıncılığı ile kapatmıştı.

Klas kısrak bu sene 4 yaşlı olarak sezonu 25 Nisan’da katıldığı Tali Çalbatur Koşusu ile açtı. 11 atın start aldığı mücadeleyi altıncı tamamlayan ve bu koşu ile nefes açığını kapatan safkan, bu yarıştan 3 hafta sonra Hasan Adalı Koşusuna geldi ve start çıkışından itibaren kontrolü altına aldığı mücadeleyi düzlükte rakiplerine direnerek 2 boy farkla ve 1’36”33’lük derecesi ile kazanmayı başardı.

Luna Lovegood (Sadettin Boyraz)
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir