LUXOR Şov Devam Ediyor!

İstanbul 16 Ağustos 2019 Cuma programında günün 2 kupalı koşusu vardı ve 2’sindede kazanan isimlerin babalarının Luxor oluşu, klas aygırın bu tip yarışlarda farkını bir kez daha ortaya koyması açısından adeta teyit edici bir nitelikte idi.

Söz konusu yarışların Grup klasında olanı G2 Celal Bayar Koşusunda Finesse filmi tekrar gösterime girerken ikincisinin de Hasafet oluşu adeta geçen seneki sonuçlara benzer bir izlenim bıraktı.

At Yarışı Yazarları Derneği adına olan koşuda yarışın 1200 metre oluşu Jettay‘ın çok lehine idi ve bir burun farkı ile de olsa o da günün kupalı yarışlarında kazanan diğer Luxor tayı oldu.

Luxor

Jettay’ın annesi Tanem, Lockton’un kızı olup, büyükanne hanesinde de Galaxy’i gördüğümüzde soy ağacı gayet net bir hal alıyor safkanın… Bir kere bu tam bir ‘Kitapçı Ekürisi kurgusu’ ve farklı versiyonlarda dahi iyi sonuçlar verebilen bu ekürinin aygır ve kısraklarının eşleşmelerinin Luxor etkeni ile de nitelikli bir at oluşturması gayet doğal bir sonuç bence…

Kitapçı ekürisi ve Luxor demişken şu ayrıntıyı da verelim unutmadan. Şartlı 1 yarışı kazanan Magic Man’in annesi White Lilly, Shining Wolf kızı, yani Wolf ile Keep Shining… Aynı yarışın ikincisi de Luxor ile Marlin’s Image yani Top Image torunu… Yine Şartlı-1 yarışın üçüncüsü Steel Man de Luxor yavrusu!
Tabi söz konusu kupalı mücadelelerin üçüncüleri var bir de! Demirbüken ve Distant Shining, by Luxor, by Kitapçı!!
Tekrar Galaxy’e dönersek, bu kısrağın torunlarından Dutyfree G1 kazanmıştı ve o da Luxor’un yavrusudur. Yine Luxor’un G3 galibi yavrusu Benelux ve onun Kısa Vade kazanan tam kardeşi Deluxe da, Galaxy’nin büyük annesinin farklı kollarından gelmektedirler.

Demek ki Luxor, bu kısrak hattı ile uyum sağlıyor.

Acaba öyle mi?

News Reporter

1 thought on “LUXOR Şov Devam Ediyor!

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir