LUXOR’un Aşım Ücreti ne kadar olacak?

Yaz Dönemi Yarış Sezonunun geri planda kalmaya başlayıp yetiştiricilik sezonunun ön plana çıkmaya başladığı şu günlerde, bu sene özellikle Finesse’nin elde ettiği başarılarla adından sıkça söz ettiren ve son 2 aşım sezonunun en pahalı aygırı olan Luxor’un (Distant Relative – Keep Shining, Stage Door East) 2019 yılı sıfat ücreti yetiştiriciler tarafından en çok merak edilen konuların başında geliyor.

Luxor (Distant Relative)

İlan edilecek aşım ücreti diğer aygırlar için de bir ölçüde kıstas olacak 2000 doğumlu doru aygır, belli başlı rakiplerine göre oranla daha az sayıda yavrusu olmasına rağmen Kazanç sıralamasında 2016 yılında 6’ıncı, 2017 yılında ise 5’inci sırada yer almıştı.

Bu sene an itibariyle 3’üncü sırada bulunan başarılı aygır, yıla başta Finesse olmak üzere Distant Shining, Ulan Bator, Cheri Cheri Lady, Flashing Girl ve Demirbüken isimli safkanları ile damgasını vurmaya başardı. Dolayısıyla son aşım sezonunda İzmit Merkez Aşım İstasyonunda 30.000 TL aşım ücreti ile hizmet veren aygırın bu seneki aşım ücretinin artacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Aldığımız duyumlara göre Kitapçı Ekürisi tarafından aygırın 2019 yılı aşım ücretinde artış yapılması düşünülüyor. Bakalım TJK ve Özel Aygırlar içerisinde 2019 yılı aşım sezonunun en pahalı aygırları hangileri olacak! Luxor son iki yıl olduğu gibi yeni aşım sezonunun da en pahalı aygırı mı olacak?

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir