MADRAS geçilmezliğini korudu…

4 Ağustos 2023 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-7 M. Halim Celaloğlu koşusunu, İhsan Erten’in sahibi olduğu, Emine Erten tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Bünyamin Polat’ın yaptığı Madras (2y de Halicarnassus – Cihannur, Unaccounted For) jokeyi Müslüm Çelik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Pitfall (Mendip) elde ederken, Ride The Lightning (Torok) üçüncü olarak pistten ayrıldı. 

Kariyerinin ilk Kısa Vade galibiyeti…  

Ankara pistinde start aldığı iki koşusunu da kolay kazanırken iyi bir tay olduğunu belli eden Madras, ilk kez çıktığı sentetik pistte de uyum sağladığı jokeyi Müslüm Çelik idaresinde çıkıştan sonra liderliği aldı ve düzlükten sonra temposunu daha da arttırarak kolay bir galibiyet elde ederken geçilmezliğini de korumuş oldu.   

Toplu bir çıkışla birlikte içerden atak yapan Ride The Lightning liderliği almaya çalışırken dıştan gelen Madras ondan liderliği aldı. İkinciliğe de Pitfall girerken daha sonra Ride The Lightning sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Madras liderliğini korurken yine ikincilikte Pitfall hemen içinde Ride The Lightning şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Madras farkı 2-3 boya çıkarırken rakiplerini ikincilik mücadelesi ile baş başa bırakırken 200’den sonra farkı daha da açarak 6 boy farkla ve 1’25”15 bitiriş derecesi ile kazanan Madras oldu.

News Reporter

1 thought on “MADRAS geçilmezliğini korudu…

  1. Bu eküriye helal olsun…Az ama öz at koşuyorlar…Atmanların bile başarı bulamadığı Halicarnassus ile harikalar meydana getiriyorlar…Tebrikler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir