MADRAS’tan geçit yok!

13 Ocak 2024 Cumartesi günü Adana’da 1400 metre kum pistte koşulan Kv-8 mücadeleyi kazanan Madras (Halicarnassus – Cihannur, Unaccounted For), 5’te 5 yaparak bu yarışa büyük favori olarak gelen Chariot’un geçilmezliğine son verdi.

Baştan itibaren güzel bir mücadeleye sahne olan koşuda Chariot düzlüğe çıkılır çıkılmaz hücum edip rakibine üstünlüğünü kabul ettirmeye çalıştıysa da, rakibinin erken öne çıkmasını çok iyi değerlendiren Madras, yeni yıla bomba gibi giren usta jokeyi ÖZcan Yıldırım ile son 200’de yeniden tazeledi ve bir burun farkı ile güçlü rakibini geride bırakmayı başardı. 1’27”14’lük bir derecenin çıktığı mücadelede Boston Light bu ikilinin 9 boy gerisinde mücadeleden üçüncülükle ayrılırken, Lord Of Tiniz de 1.5 boy geride dördüncü oldu.

Chariot’un Son Of Cooger’ın, Madras’ın da Chariot’un geçilmezliğine son vermesi ile Adana’da bu sezon 3 yaşlı taylara mahsus Grup yarışlara ayrı bir heyecan getirdi.

Madras (içte) ve Chariot (dışta)
News Reporter

7 thoughts on “MADRAS’tan geçit yok!

 1. Son of Cooger’ı geçince de yazdım Chariot çok iyi tay ama son of cooger da sorun var neyse ki Ayhan kurşun ile antreman yaptı muhtemelen Vedat dan alacaklar tayı. Madras ilk yarışından bu yana farklı olduğunu göstermişti bugün benim için şaşırtıcı olmadı. Chariot her zaman söz sahibi olabilecek düzeyde sadece jokey değişikliği ile daha iyi olabileceğini düşünüyorum. Güzel yarışlar izleyeceğiz hepsinin ayakları düz bassın.

 2. Bizim jokeylerin en büyük sorunu tempoyu okuyamamalari. Dun Chariot, Touch the Cat gecen hafta Jawinger in jokeyleri yarislari tekrar izlesinler. Bizim ulkede yarislar son 600 de kazanaliyor. Oraya kadar tempoyu dogru okuyan jokeyler yarislari kazaniyor. Karataş ve Suleyman Akdi yillarca boyle şampiyon jokey oldular. Bunu yapamayanlar vasat kalmaya devam eder.

 3. 21 GÜN ÖNCE YİNE BURDAN ; CHARİOT’UN BALON ŞAMPİYON SON OF COOGER’İ GEÇMESİNDEN SONRA İKİSİNİN DE ASLA 1 ŞAMPİYON OLMADIKLARINI ; CHARİOT’UN DA EN GEÇ ADANA SEZONU SONUNA KADAR RAHAT GEÇİLECEĞİNİ YAZMIŞTIM ! 21 GÜN SÜRDÜ SADECE ! – BU 3′ LÜ KENDİ ARALARINDA BİRBİRİNİ ÇOK GEÇER ! – ÖZCAN’ A DA TEBRİKLER ; BU HAFTA HALİMAĞA’DAN SONRA 2. EXTRA PERFORMANS BİNİŞİ – GÜÇ VE TECRÜBENİN BİLEŞİMİ OLDU..

  1. Bunları sentetikte üst üste koyup geçecek atı yazayım, song rising….yaz sezonunda göreceğiz zaten…

 4. Chariot jokeyi son viraja varmadan önce ata bir hayli zikzak yaptırmış, atı orada yormuş.
  Bu jokeylerde bir gariplik var, yanlış yapmadan at koşamıyorlar sanki.
  Son of Cooger yanlış taktikle geçildi, doğru taktikle bunların ikisine de geçilmez.

 5. İki tayda müthiş koştu. Taylarda kısa mesafe bence ölçü olamaz uzayan mesafelerde göreceğiz. Chariot sanki uzun mesafe de geçilmez gibi geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir