MAGIC FLUTE’den ‘beyaz bayrak-ayna’ galibiyet…

2 Ağustos 2023 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus Kv-6 Nuri Dürüst koşusunu, Orhan Tanatar’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Şinasi Gökçe’nin yaptığı Magic Flute (3y dd Yıldırımbey – Smart Lady, Dehere) jokeyi Halis Karataş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini My Pretty Girl (Kafkaslı) elde ederken, Operasyon (Scarface) üçüncü, Anarres (Luxor) dördüncü, Anadolu Güzeli (Mendip) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Sentetik pistte 3’te 3 yaptı…  

İstanbul çimindeki dördüncülüğü sonrası start aldığı iki sentetik yarışı da kazanırken bu pistte ne denli başarılı olabileceğini belli eden Magic Flute, uyum sağladığı jokeyi Halis Karataş idaresinde iyi start çıkışı sonrası aldığı liderliği son düzlük dönülürken de koruyup, bir ara rakipleri ile arasındaki farklar azalır gibi olduysa da sonlarda farkı tekrar açarak kazanırken, hem ilk Kısa galibiyetini elde etti, hem de sentetik pistteki üçüncü startından da galibiyetle ayrılmayı başardı.   

Toplu bir çıkışla birlikte atak yapan Magic Flute liderliği alırken ikinciliğe My Pretty Girl girdi. Daha sonra Operasyon ve Steel Queen sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Magic Flute liderliğini korurken yine ikincilikte My Pretty Girl ve Operasyon tek at gibi arkalarında Steel Queen şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Magic Flute az farkla Operasyon’un önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de Magic Flute liderliğini korurken içinden My Pretty Girl’ün ortadan Operasyonun atakları görüldü. 200’den sonra temposunu arttıran Magic Flute sonlarda farkı 2,5 boya çıkararak ve 1’32”48 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

News Reporter

3 thoughts on “MAGIC FLUTE’den ‘beyaz bayrak-ayna’ galibiyet…

  1. 2 Yaşlı Ş-1 Yarışlarda
    Kahraman ekürisinin yukselişi dvm edıyor,Sahaya gelen Yabancı orjinler bayagı ıyı kan hatları gıbı duruyor

  2. Kum, çim ve sentetik 5 yarışın dördünü almış.
    Zaten ilk kum yarışında jokeyi tutuğu halde 12 boy fark atarak iyi bir at olduğunu göstermiş.

  3. bu taydan çok şey bekliyorum… ilk koşusundan beri… sahipleri atın ayaklarına kurşun döktürsün… bir kaç atı şansız şekilde sakatlanmıştı… bunda öyle bir şey olmasın… bu at çok at olacak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir