Alparslan Adıyaman’dan geniş kuponda Mahoning Valley Altılısı…

1.AYAK : Alt sınıf vasat bir yarış. Bu pist mesafede bu hipodromdaki 2 yarışını kazandıktan sonra uzayan mesafede şartlı koşuda çok eksik kalsa da tekrar döndüğü bu pist mesafede son startında burunla ikinci kalan Shannon’s Girl favorim. Arka arkaya aldığı ikincilikler sonrasında son startında bu pist mesafede ağır favori olduğu koşuda çok eksik kalsa da bugün yine ihmal edilmemesi gereken Blonde By Nature, bu hipodroma gelip koştuğu iki yarışı da tabela içinde bitiren Tara Dawn, inişli çıkışlı grafiği ile ihmale gelmeyecek olan Mavi, ve yine bu pist mesafedeki son iki yarışı çok yakın farklarla tabelada biten Clearly Visible burası için yeterli gördüğüm isimler. Temponun çok yükselmesi ihtimali için ise Special Beach daha geniş kurgularda ihmal edilmez!


2.AYAK : Bu hipodromda elle tutulur sınıflardan birisi. Şartlı koşu. What A Rush kazandığı 1200 kumdaki maiden yarış sonrasında bu pist mesafeye çıkıp bu sınıfta çok eksik kalsa da sonrasında bu sınıftaki iki şartlı yarışta ikincilikler aldı. Bu sınıfta ayakta kalabildiğini gösterdi. Bugün tekrar mesafeyi 1600’e çekiyor. Bu kez daha uygun grup yakalamış kazanabileceğini düşünüyorum. Rakip noktasında bu mesafede başka bir hipodromda maiden kazanıp bu sınıfta bu pist mesafede burada koştuğu yarışta kazanandan 5 boy geride beşinci olan The Gospel of Mark sonrasında 4 adet 1200 metre yarış koştu burada. Bugün tekrar mesafeyi 1600’e çekiyor sürpriz ihtimali için asla ihmal edilmemeli. Burada bu sınıfta pist mesafedeki yarışında eksik kalan sonrasında alt sınıf satış koşularında tabelada yer edinip son yarışından sonra el değiştiren Ellada Pinot tekrar mesafeyi 1600’e çekiyor ihmal edilmemeli. Bu üç ismi ufak kurgulara yeterli görmekle beraber daha geniş kurgularda Catman Jack ve Venture On gibi maiden yarışlar harici bu gruplarda tecrübesiz olan iki isim de yer almalı.


3.AYAK : Maiden bir yarış. 1100 metre mesafeli olması sebebiyle çıkıp bir solukta grubu dağıtıp bitirme potansiyeli yüksek bir isim aradığımda Dana Conquest çıkıyor karşıma. 73 gün ara sonrası 1200 metre mesafede burada çamur sahadaki maiden koşuda sonlarda tempo kaybedip yarım boy geride ikinci kalan bu kısrak bugün kısalan 100 metrenin getireceği avantaj ile sonuca gidebilir. Rakip noktasında çok uzun bir aradan geliyor olan Never At All gösteriliyor ağır favori olarak. Gulfstream Park hipodromunda tamamı çimde olan geçen yıl koştuğu 5 maiden yarış sonrası ciddi bir arası var. Son iki maiden yarışında ikincilikler almıştı. Şubat ayındaki işleri çok parlak görünmese de bu vasat hipodromda buraya çok ciddi olarak üst sınıftan gelen bir isim ihmal edilmemeli. Ufak kurgular için yeterli ikili. Daha geniş kurgulara son işi 600-35 olan Aykiz ile 800-49 olan What’s So Funny ikilisi ve ilk startından çamur sahada buradaki rakibi Dana Conquest arkası dördüncülük alan justasmalltowngirl isimleri yazılmalılar.


4.AYAK : Bir başka şartlı yarış. Ortalama bir grup burası için. Analiz açısından zor bir yarış değil. 144 gün ara sonrası çıktığı gibi koşuyu ayıran 8 boy farkla çamur sahada pist mesafede 1.13 içinde koşarak çok kolay kazanan Offtheroadagain bugün önde onu bozma ihtimali olan 1-2 isim görünse de kâğıt üzerinde onlara nazaran iç kulvar avantajı ile kendi temposunu kurup beyaz bayrak ayna yapabilir bir kere daha. Bu ismi öne yakın takip edecek Sweet Queen Bee virajla birlikte onu atlayıp sonuca gitmeyi deneyecek bunu başarabilirse kazanan o olur. Daha sonraki ihtimalde eğer tempo çok yüksek olur ve sonlarda öndekilerin hepsi durursa, bu kez geriden gelecek sonlarda çok kuvvetli sprint yapacak Beav’s Boo olacak. Bu üç ismin dışına çıkmasını imkânsız olarak görüyorum çok büyük bir sürpriz gidişat veyahut yarış içi faktör olmazsa.


5.AYAK : Yine şartlı bir koşu, bu kez burası için oldukça çetin bir grup var karşımızda. 174 gün ara sonrası buradaki son startında bu grupta önde alışılmadık bir şekilde temponun içinde koşup sonlarda eksik kalınca 1,5 boy geride ikinci kalan Cause of Love devam edeceğini düşündüğüm formu ile favorim. Son 1600 metrelik yarışını hiç ölçü almadığım One Glamorous Gal eğer önde tempo anlamında rölanti bir gidişat bulabilirse (cause of love’a bağlı) gruba temposunu kabul ettirip sonuca gidebilir. Bu pist mesafede bunun bir tık altı sınıflarda iki yarış üst üste kazanıp akabinde stake yarışlar koşup çok eksik kalan ve çok uzun bir aradan geliyor olan Rock Star Lady geçmiş kalitesi gözetilerek burada geri plana atılmamalı. Daha geniş kurgularda bu grupların gediklisi olan Victor Story ve Happy As You Go ihmal edilmemeliler. Son olarak da bugün yağmur çamur anlamında bir beklenti olmasa da çamur sahadaki son iki yarışını kazanıp hızlı sahada tabelada yer bulan Aujara kurgularda ne olur ne olmaz diye sigorta niyetine bulunmalı.


6.AYAK : Alt sınıf vasat bir grup. Son startını 1100 metre mesafede burada kolay kazanırken içeriden doldurup kafayı alan Hit This Town ve koştuğu tüm yarışlarda teşvikle öne doldurup liderlik isteyen Gio Sammy ikilisi büyük bir aksilik olmaz ise bugün de önde buluşurlar diye öngörüyorum bu yarışı kafamda koştuğumda. Kaldı ki 1 kulvar avantajı ile start alacak olan Another Breeze de buradaki ilk startında önde tempo içinde yer almıştı fakat son startında yarışa ağır başlamış arkalarda koşmuştu bugün bu isim de önde yer tutabilir iç kulvar avantajı ile. Yine zaman zaman Flaming Hot da öne gitmiş ama son startında daha farklı bir taktikle koştuğu için burada net bir öngörüm yok. Kısacası bugün çok tempolu bir yarış bekliyorum, 400-21 ve 800-44 bana sürpriz olmaz açıkçası. Bu şartlarda geriden gelecek isimlerden çamur sahada kazandığı son yarışında form durumunu çok beğendiğim Uncle Kevin bugün düzlük üzerinde yapacağı kuvvetli sprintle bu gruba hâkim olur diye düşüyorum. Bankom.

Bol Şanslar.6’LI GANYAN TAHMİNİ:

1A) 4-1-2-3-5-7

2A) 1-2-4-5-6

3A) 2-5 / 4-8-3

4A) 2-6-1

5A) 3-4-5-1-2-7

6A) 5

Çatı Kupon : 86,40 TL

6’LI GANYAN (4/1/4/6/4,6/5): 997 TL vermiştir.
Not: Sitemizde yapılan tahminler tamamen amatör bir anlayışla hazırlanmaktadır. Tahminleri yayınlanan kişilerle sitemiz arasında profesyonel bir iş ilişkisi yoktur.

@ Kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.