MAHZUNKRAL’dan müthiş geri dönüş…

14 Mart 2023 Salı günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G3 Adana Vali koşusunu, Kemal Altın’ın sahibi olduğu Karacabey Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Bahar Gök’ün yaptığı Mahzunkral (8y ka Bilgin – Bahtışen, Sa’d.27) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Zafer Meydanı (Uçbeyi) elde ederken, Kanatlı Tay (Tümöz Bey) üçüncü, Tanışık (Turbo) dördüncü, Hopa Şahı (Kafkas Şahı) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu yılki ikinci grup zaferi…

G3 Adana koşusu birinciliği sonrası start aldığı koşularda beklenen performansı sergileyemeyen Mahzunkral, uzun aradan sonra birlikte olduğu jokeyi Vedat Abiş idaresinde koşuyu orta grupta takip edip düzlükten sonra en içten yapmış olduğu etkili ataklarla 200’de liderliği aldı ve bu liderliği aynaya kadar devam ettirip bu yılki ikinci birinciliğine ulaşmış oldu.

Bordomavi ve Yıldırımizi’nin 1’er boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Hopa Şahı liderliği alırken ikincilik için Zafer Meydanı ve Bilirhan arasında mücadele vardı. Arkalarında Mahzunkral ve Aryaliva sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Hopa Şahı liderliğini korurken ikincilikte Bilirhan daha sonra Zafer Meydanı ve Bordomavi şeklinde 600 startı geçildi. Hopa Şahı ikincilikteki Bilirhan’ın önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de Hopa Şahı liderliğini korumaya çalışırken dışından Zafer Meydanı’nın en içten de Mahzunkral’ın atakları görüldü. 200’de en içten gelen Mahzunkral liderliği alırken ikinciliğe de Zafer Meydanı girdi. Kalan metrelerde aldığı avantajı koruyan Mahzunkral 2,5 boy farkla ve 1’35”83 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Mahzun Kral (Vedat Abiş)
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir