Maiden atların koştuğu Şartlı-5 yarış koşuldu…

İzmir Şirinyer Hipodromunda tamamı maiden 10 safkanın start aldığı Şartlı-5 mücadeleyi, Tutumlu ekürisine ait 3 yaşlı kır erkek tay New Comer (General Quarters) jokeyi Mertcan Çelik ile kazandı.

Geçmişte nadiren de olsa, bu tarz yüksek şartlı koşuları yarış kazanmış safkanlarla birlikte koşup kazanarak maidene veda etmiş safkanları hatırlıyoruz, ancak yarışların kalsifikasyonunda Kv-6’dan hemen önce yer alan ve at sahibi primi dâhil 138.000 TL ikramiyesi bulunan bu seviyedeki bir koşuda, aralarında bir tane bile yarış kazanmış safkanın bulunmadığı bir koşu koşulmuş muydu, bunu hatırlamakta zorlanıyoruz.

News Reporter

3 thoughts on “Maiden atların koştuğu Şartlı-5 yarış koşuldu…

  1. Atciligin ne kadar geriye gittiginin cok basit bir ornegi bunu haber yaptiginiz icin tesekkurler dun arkadaslara aynisini dedim yarisa bak dedim sartli 5 hepsi maiden ati dedim

    1. Atçılığın kötüye gitmesi mi asıl neden ? Daha çok bahis daha çok yarış mantığı sonucu yarış sayısı çok arttı sahaya gelen at sayısına oranla bunun sonucu olarak da böyle kalitesiz yarışları izliyoruz, zaten ülkede kaliteyi önemseyen kim var ki onu da sormak lazım?

  2. İyi bir konuya değinmişsiniz. Örnek olarak söylüyorum, mesela maiden olan at şartlı-3’ün üstünü koşamasın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir