MALONES Sentetikte kazanarak döndü…

9 Ağustos 2020 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarına mahsus KV-7 Nuri Dürüst Koşusunu, Vehbi Hakan Keleş’’in sahibi ve yetiştiricisi, İsmail Karadağ’ın ise antrenörü olduğu Malones (5y dk Kaneko – Princess Zahra, Oratorio), jokeyi Hışman Çizik ile kazandı.

6 Safkanın start aldığı mücadeleye 5 numaralı kulvardan çıkış yaparak başlayan Malones, startla birlikte öne çıkan Blanchard’ın arkasına yerleşti ve son viraj dönülünceye kadar bu pozisyonunu hiç kaybetmedi. Düzlüğün hemen başında dış kulvardan sprinte kalan kısrak, 300’den itibaren yavaş yavaş hakim olduğu rakiplerine aynada 2.5 boy ara yaparak 2’06”05’lik derecesi ile kolay bir birinciliğe birinciliğe imza atmayı başardı.

Ankara’da katıldığı son yarışında start içerisinde sorunlar yaşayarak bir süre idmandan çekilmek zorunda kalan ve Nuri Dürüst Koşusu galibiyeti ile sentetik pistteki ilk galibiyetini elde eden Malones’in arkasında sonlardaki atakları ile Spark Race (After Market) ikinciliği elde ederken, mücadeleden Blanchard (Mali) üçüncü, Sensizim (Zoffany) dördüncü, Always Perfect (Victory Gallop) ise beşinci olarak ayrıldı.

Malones (Hışman Çizik)
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir