MALONES seriye devam ediyor!

6 Aralık 2020 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2200 metre Sentetik pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı Dişi İngiliz atlarına mahsus G3 Ahmet Cemal Kura Koşusunu, Vehbi Hakan Keleş’in sahibi ve yetiştiricisi, Sabit Eren’in ise antrenörü olduğu Malones (5y dk Kaneko – Princess Zahra, Oratorio), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Bumerang’ın Komiserler Kurulu Kararı ile koşudan çıkartılmasıyla 6 safkanın start aldığı mücadeleye 6 numaralı kulvardan çıkış yaparak başlayan Malones, ilk metrelerde öne çıkan Moorland’in hemen arkasında ikinciliğe yerleşti. İlk viraja ikinci sırada girip karşı düzlüğe de ikinci sırada çıkan kısrak, yavaş tempoyu sevmeyen jokeyinin teşviki ile 1400 startına gelmeden liderliği Moorland’in elinden aldı. Koşunun bundan sonraki metrelerinde liderliği rakiplerine vermeyen Malones, 1200, 1000, 800 ve 600 direklerini de önde geçti ve son düzlüğe de lider çıktı.

400 geçilirken elde ettiği 1 boy farklı liderliği son 200’de bir ara 2 boya kadar çıkartan 5 yaşındaki kısrak, bu metreden sonra dış kulvardan yüklenen Flashing Girl’ün ataklarından etkilenmeden 1 boy farkla ve 2‘17”66’lık derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Flashing Girl (Luxor) elde ederken, mücadeleyi Prior (Victory Gallop) üçüncü, Sensizim (Zoffany) dördüncü, Moorland (Luxor) ise beşinci olarak tamamladılar.

Malones (Halis Karataş)

Üst üste 3’üncü Grup galibiyet…

Yarış hayatına 15 Eylül 2017 tarihinde İstanbul’da katıldığı Şartlı-1 mücadele ile başlayan Malones, bugüne dek start aldığı 32 yarışta 13 5irincilik elde ederken, Kum pistte koştuğu 24 yarışın 12’sinden, sentetik pistte koştuğu 6 yarışın 3’ünden birincilikle ayrıldı. 5 Kasım ve 6 Aralık tarihleri arasında koştuğu 2’si A2, sonuncusu G3 mücadeleden zaferle ayrılmasını bilen kısrak, bu son galibiyeti ile kazancını da 1.853.960 TL’ye yükseltti.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir