Marmara Koşusunu pas geçti, yeni hedefine kilitlendi…

3 Eylül 2022 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koştuğu G3 Uluslararası İstanbul koşusunu, jokeyi Halis Karataş ile 1’33”36 gibi bugüne dek bu pist ve mesafede yapılmış en iyi ikinci dereceyi yaparak kazanan Snow Bird’ün yeni hedefi belli oldu.

19 Eylül sabahı kaydı yapılan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus 1600 metre çim pistteki G2 Marmara Koşusunu pas geçen 3 yaşındaki General Quarters temsilcisi dişi tayın, 9 Ekim 2022 Pazar günü İstanbul’da 2100 metre çim pistte koşulacak 3 yaşlı Dişi taylara mahsus G1 Harem Koşusunda start alacağı öğrenildi.

Mayıs ayından bu yana koştuğu 7 yarışın 6’sını kazanırken sadece nalını düşürdüğü Kısrak Koşusunda beşincilikte kalan Snow Bird, Harem Koşusunda Halis Karataş ile piste çıkacak…

Snow Bird (Halis Karataş)News Reporter

5 thoughts on “Marmara Koşusunu pas geçti, yeni hedefine kilitlendi…

  1. Yarış seçimlerini çok dikkatli yapıyorlar. Yarışın uzun olması, yavaş bir tempoda gidecek olması soru işareti…

  2. Kocaelinde koştuğu ilk koşudan itibaren çok iyi yerlere gelecegini umut ettigim bu güzel kisrak beni yaniltmadi.insallah anneligini de görürüz ki bu kan hatti cok şeyleri degistirebilir.Baba hatti bulmak basinca parayi kolay ama kuvvetli bir dişi bulmak gercekten cok zor.

    1. Diger jokeyler esegemi biniyor ne sacma yorum iyi jokeyler hazir ata biner…Bi doktora gozuk bence sen…

  3. Halis Karataş sadece hazır atlara binen gençliğinden beridir torpilli biridir. Onun bir tane sürpriz ata binip getirdiğini görmedim. Ama Selim defalarca yapmıştır bunu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir