Matador’un özlemi sona eriyor!

Adana’da 9 Nisan 2023 Pazar günü jokey İsa Akyavuz ile arasında yaşanan olaylar nedeniyle 120 gün ceza alan jokey Ahmet Çelik 28 Eylül 2023 Perşembe günü at binmeye başlıyor.

Bu sabah deklaresi yapılan Ankara yarışlarında 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Şartlı-3 mücadelede Güzelocak ekürisine ait Squeak and Buzz ve yine 2 yaşlı taylara mahsus maiden mücadelede Aracı ekürisine ait Crimean Wolf isimli taylara binecek olan matador lakaplı jokeyin hafta sonu koşulacak G1 Hatay ve G1 TSK Koşularında da at binmesi bekleniyor.

News Reporter

18 thoughts on “Matador’un özlemi sona eriyor!

 1. Bence bu antipatiklik durumunu özeleştiri yapıp duzeltmeli Ahmet, yarissever sevmiyor onu ve bu durumda kendinin payı malesef çok büyük….

 2. matador mu? bu adamı yarışseverlerden seven sadece kendi aşireti.. ama bizim yarışçılık medyası da adını ağzından düşürmüyor..

 3. Beyler adam 7 defa gazi kosusu ust uste kazanmiş.önyargilı neden konusuyorsunuz.yada atinız olsa bindirmezmisiniz.sevmek yada sevmemek ayrı bir konu.

  1. Sevmek yada sevmemek ayrı konu diyorsun, insanlar duygularını düşüncelerini aktarıyor, ben gazı kazandıysa sevmeye mecbur mu insanlar??

 4. Çok özledim onu. güvenerek tek yazdığım jokey sadece Ahmet’tir,1.05 ganyanı olupta atını getiremeyen istikrarsız jokeylerden dolayı altılı oynamaz olmuştum,diğer yarışseverlerin fikirlerinede saygı duyarım.

 5. Niye ıyi yazılsinki kardeşine kaç kere yarış verdi potada ceza almasına rağmen yaktı milletin kuponlarını.

 6. Ahmet yaptıkları doğru degil. Cezasını çekti. Özür diledi. Ama iyi at biniyor. Binmeli. Parsayi bir kaç Jokey toplamasin . Ahmet Çelik lazım. Daha güzel rekabet oluyor. İstanbul sezonunda İstanbul’da daha çok at binmesi lazım. Gazi rekoru kırmış adam hiç disarida kalır mı? Dayan bakalım Ahmet.

 7. Bin kere de gazı kazansa bazıları sevilmiyor. Bu zaten yarışları provakate de ediyor bazen. Selim de aşiret ama Selim seviliyordu.

 8. Faal at binen en iyi jokey dunya rekortmeni hoş geldin sahalara.at yarışı oynayan hep kaybedecek ve bunun bahanesi olarakta çok koşu kazanan jokeyleri gorecekler hep gayet normal bu hepimiz boyleyiz.

 9. selim kaya, sadettin boyraz, fuat çakar, halis karataş, engin yalçın… bunların dönemi atçılığın ve jokeylerin altın çağıydı

 10. Bugün %68 AGF yine gelmemiş..değişen birşey yok .aynı tas aynı hamam..koşu kupali olsa o zaman ayrı tabii…yarissever neden sevsin ki..

 11. Olaya bak ya komedi Ahmet Çelik,İsa Akyavuz u sopaladı diye aylarca at binemedi.Ya abisi sayılır ne oldu yani abisidir,iki tokat atsa ne olur. Adam tokatlamak bu kadar pahalı olmalıydı.Neyse Ahmet e bı dönem güven olmaz,kendini toplayan kadar güvenilmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir